Obliba nositelné elektroniky v ČR extrémně roste. Také jste tomu přispěli?

Prodej nositelné elektroniky ČR 2020

Chytré hodinky, náramky a další nositelnou elektroniku Češi milují. A nakupují čím dál víc. Portál Heureka.cz přišel se statistikou, že se v tuzemsku meziročně zvýšil jejich prodej téměř dvojnásobně. Konkrétně o 96 %. „Lidé si rychle zvykli na propojení chytrých hodinek s telefonem a jeho snadné ovládání bez nutnosti jej pokaždé vytahovat z kapsy. A kontrola toho, kolik pohybu se nám denně dostává, má zvlášť v dnešní době obrovský význam,” říká Michal Buzek, šéf analytiků nákupního rádce Heureka ze skupiny Heureka Group. Prodej nositelné elektroniky i v ČR přitom neustále obohacují nové a nové značky.

Meziroční vývoj segmentu nositelné elektroniky
Země CZ SK HU RO BG SL HR
Nositelná elektronika celkem 86% 25% 28% 103% 60% 158% 306%

Z pohledu objemu online prodejů jsou na českém trhu nejpopulárnější hodinky značky Apple. Mezi další oblíbené značky u nás patří Samsung a Garmin, následované Xiaomi a Huawei. „Do tohoto segmentu však v loňském roce vstoupilo hned několik nových hráčů, například značky Wotchi, Niceboy, Haylou, Forever nebo Suunto, které si během prvního roku získaly pozornost zákazníků, a na obratu celé kategorie ukořistili podíl téměř dvě procenta,” doplňuje Buzek.

TOP 5 značek chytrých hodinek, a jejich podíl na různých trzích
CZ SK HU BG RO SL HR
apple Xiaomi Xiaomi Huawei Huawei Garmin Huawei
samsung Garmin Huawei Xiaomi Xiaomi Huawei Garmin
garmin Apple Samsung Samsung Samsung Samsung Xiaomi
xiaomi Huawei Apple Apple Apple Xiaomi Samsung
huawei Samsung Honor Garmin Garmin Suunto Suunto
70% 79% 83% 90% 85% 75% 77%

Data Heureky nadále hovoří o tom, že celá polovina zákazníků nejčastěji hledá a filtruje chytré hodinky v hodnotě kolem 4 300 korun. Produkty ze segmentu nositelné elektroniky mají přitom nejsilnější prodej v listopadu, v ČR i jiných zemích tedy bývají oblíbeným vánočním dárkem. Jednoznačně nejvíce se vloni “wearables” prodávaly 27. listopadu, tedy během Black Friday.

Kolik kusů nositelné elektroniky jste v posledních měsících koupili?

Zdroj: TZ Heureka

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)