Proč Sony telefony nefotí tak dobře jako konkurence? Vyjádření vás pobaví

sony fotoaparat fotomobil

Společnost Sony dodává většině konkurence senzory fotoaparátů. A to včetně prémiových TOP fotomobilů. Z toho by se tedy dalo očekávat, že Sony telefony budou patřit k tomu nejlepšímu na trhu. Jenže se to neděje a japonská společnost zaostává. Marketingový manažer Adam Marsh nyní prozradil jaký je důvod.

Za špatné fotomobily Sony může údajně rivalita mezi divizemi

Společnost Sony je rozdělena do mnoha divizí, každá má na starost nějakou část produktů. Mobilní divizi se v posledních letech moc nedaří. A to jak v prodejích, tak i třeba po stránce fotoaparátů. Důvodem je prý rivalita mezi mobilní a kamerovou divizí Alpha.

sony fotoaparat

Sony totiž mimo jiné vyrábí i velmi kvalitní fotoaparáty, které jsou hodně oblíbené a velmi dobře hodnocené. Podle Adama Marshe se ale kamerová divize nedělí o technologie s mobilní divizí. A to z toho důvodu, že nechtějí, aby mobilní telefony uměly stejné funkce jako drahé fotoaparáty za desítky tisíc. To je hodně úsměvné chování, obzvlášť když si vezmeme, že se jedná o jednu společnost. Na druhou stranu, pokud má Marsh pravdu, tak zanedlouho uvidíme velké zlepšení u Sony fotomobilů.

sony xperia 1 predstaveni mwc 2019

Podle Marshe už ale vedení tuhle rivalitu zmírnilo a prý i oddělení fotoaparátů chápe, že je i pro ně lepší mít smartphone a fotoaparát, které tvoří skvělé snímky. Změny údajně souvisí i s novým šéfem Sony Mobile, který přešel právě ze Sony Alpha.

Sony | α | α6400 – Unveil

Sony | α | α6400 - Unveil

Sony chystá mnohem užší spolupráci mezi jednotlivými divizemi s cílem vytvořit mnohem lepší fotomobil. V budoucnu uvidíme softwarové funkce z fotoaparátů Sony i v telefonech Sony Xperia. Jsme tedy rozhodně zvědaví, jak na tom budou telefony Sony v budoucnu.

Myslíte si, že se fotoaparáty u Sony telefonů výrazně zlepší?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)