Problém s Xiaomi kamerou umožnil sledovat cizí byty. Google firmě omezil přístup

problém Xiaomi kamery

Vypadá to, že je na světě další bezpečnostní skandál kolem hlasových asistentů a obecně prvků chytré domácnosti. Jeden z majitelů běžně prodávané Xiaomi Mijia 1080p Smart IP Security kamery se na Redditu svěřil s hodně podivným problémem. Svou kameru má vzdáleně připojenou ke Google Home zařízení Nest Hub a přes aplikaci Mi Home spárovanou s Google účtem. Když nedávno spustil obrazovku Nest Hub, aby se podíval na záběr z vlastní kamery, objevily se mu místo něj statické snímky z úplně cizích bytů. Od té chvíle se mu podařilo získat a vyfotit několik těchto prapodivných přenosů. Obrázky to byly celkem strašidelné. Byly zrnité, černobílé a na některých z nich byli vidět i lidé. Dokonce i spící dítě v postýlce. Problém podivné komunikace Xiaomi kamery s Google Home samozřejmě okamžitě vzbudil rozruch.

When I load the Xiaomi camera in my Google home hub I get stills from other people’s homes!! from googlehome

Napadlo vás slovo fake? Nás taky. Google ovšem bleskurychle zablokoval možnost integrace Xiaomi kamer do jejich Asistenta a začal věc vyšetřovat. „Případem se zabýváme a jsme ve spojení s firmou Xiaomi, abychom závadu opravili. Do té doby vypínáme integraci Xiaomi produktů do našich Home zařízení,“ sdělil Google v reakci na případ. Taková odpověď ukazuje na reálnou hrozbu. Stejně tak se ovšem může americká firma jen preventivně chránit. Počkáme si, jak se případ dál vyvine. Jestli je hlavní problém na straně Xiaomi kamery, Mi Hone účtu, Google Home rozhraní, nebo kdekoli jinde, se zatím neví. Kamera pochází z oficiální distribuce na Aliexpressu.

Jak moc důvěřujete smart home prvkům?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)