Připravuje se CCleaner pro Android!

ccleaner_ico

Asi jen málokterý uživatel Windows neslyšel o aplikaci CCleaner. Pokud patříte mezi několik málo výjimek, kterým název této aplikace nic neříká, vězte, že se jedná o jeden z nejsilnějších nástrojů pro vyčištění systému od zbytečných souborů. Odstraňuje především tzv. “dočasné soubory” vytvořené aplikacemi, maže historii, cookies, vysypává Koš, promazává nejrůznější cache a likviduje celou řadu dalších zbytných souborů, zpomalujících odezvu operačního systému a zabírajících místo.

Na Androidu se v uplynulých letech představila celá řada “univerzálních uklízeček” (viz například naše starší články Dopřejte svému Androidu lázně: osm programů na údržbu, SvětAndroida doporučuje: Aplikace na údržbu a „ladění“ systému a Čtenáři doporučují: Aplikace na údržbu a „ladění“ systému), nicméně nějaké “zavedené jméno” v tomto segmentu dosud chybělo.

Připravuje se CCleaner pro Android! Připravuje se CCleaner pro Android!

To se možná již brzy změní – společnost Piriform totiž na svém blogu v pátek oznámila dobrou zprávu pro všechny uživatele Androidu: “Vyslyšeli jsme vaše požadavky a s radostí oznamujeme, že tvrdě pracujeme na vytvoření aplikace pro Android. Zatím stále probíhá vývoj a neznáme přesné datum vydání, ale již jsme provedli interní testy a jsme šťastní z toho, jak to vypadá!

Stejně, jako CCleaner pro PC a Mac, bude CCleaner pro Android orientován na rychlé a snadné použití. S čištěním “na jedno kliknutí” (zde spíše tapnutí) udržíte své zařízení s Androidem v kondici, jako by bylo nové.”

K příspěvku je přiložena také fotografie, na které je telefon Samsung s aplikaci CCleaner Android – není ale jisté, jestli jde o fotomontáž, nebo snímek skutečného produktu.

Telefon Samsung s aplikaci CCleaner Android Telefon Samsung s aplikaci CCleaner Android

Autoři doporučují zájemcům, aby pro další informace sledovali profily Piriformu na Facebooku a Google+.

Pokud bude CCleaner na Androidu fungovat stejně rychle a spolehlivě, jako na Windows, máme se určitě na co těšit!

Zdroj: oficiální blog společnosti Piriform.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)