Prémiový tablet Lenovo Tab P11 Pro představen. Dokáže se vyrovnat těm nejlepším?

premiovy tablet lenovo tab p11 pro

Lenovo dělá v posledních letech hlavně cenově dostupné tablety, což se odráželo i na jejich výbavě, která většinou nebyla příliš dobrá. Nyní se to však čínská společnost snaží změnit. Představen byl totiž prémiový tablet Lenovo Tab P11 Pro, který se chce v lecčems rovnat konkurenci jako je Samsung Galaxy Tab S7, Huawei MatePad Pro anebo Apple iPad Pro. Pojďme se podívat na specifikace tohoto tabletu.

Prémiový tablet Lenovo Tab P11 Pro má OLED displej i řadu příslušenství

Novinka od Lenova využívá OLED displej, který má velikost 11,5 palců a rozlišení 2560 x 1600 pixelů. Nechybí podpora HDR10 anebo Dolby Vision. Co se týče audia, tak jsou k dispozici čtyři reproduktory, o jejichž vyladění se postaralo JBL. Výkon obstarává čipset Snapdragon 730, který doplňuje 4/6 GB RAM paměť a 128GB úložiště. To se dá rozšířit pomocí microSD karet. Baterie má kapacitu 8 600 mAh.

Samotné tělo tabletu je vyrobeno z hliníku, tloušťka je pak 7,7mm. Na zadní straně se nachází dva fotoaparáty – 13 MPx hlavní a 5 MPx ultraširokoúhlý. Na přední straně jsou dvě 8 MPx selfie kamery, které mají mimo jiné zajišťovat skenování obličeje. Využívat půjde i čtečka otisků prstů, která se nachází na boku v zapínacím tlačítku.

Lenovo Tab P11 Pro Tour – Like a pro

Lenovo Tab P11 Pro Tour – Like a pro

K dispozici je i speciální klávesnice, která slouží jako ochranný obal a stojánek a stejně tak i stylus. Funkčně se jedná o podobné řešení jako v případě posledních tabletů Samsung Galaxy Tab. Základní cena tabletu je 499 dolarů. Existovat bude i balení se stylusem a klávesnicí, které vychází na 599 dolarů. V Evropě se bude tento tablet prodávat za částku 699 eur, v přepočtu cca 18 300 Kč. Lenovo v tiskové zprávě neinformuje, jestli se v evropském balení nachází rovnou i klávesnice se stylusem, nicméně vzhledem ke značně vyšší ceně očekáváme, že tomu tak bude. Do prodeje by se tablet měl dostat v listopadu.

Myslíte si, že Lenovo uspěje v segmentu prémiových tabletů?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)