Překladač Google přeloží denně více než 100 miliard slov

automaticky překládat

Google se pochlubil úspěchem své překladatelské služby a aplikace Překladač Google (v originále Google Translate), kterou neustále vylepšuje. Jednou z mnoha zajímavých funkcí, která přibyla v prosinci loňského roku, je například překlad řeči i textu v reálném čase.

V zatím posledním propagačním (a lehce emocionálním) videu prezentuje Google Překladač jako nástroj, který odstraňuje komunikační bariéry a spojuje lidi z celého světa. Denně prý přeloží více než sto miliard slov. Kromě toho se ve spotu také dozvíte, že nejčastěji překládanými frázemi jsou “děkuji”, “jak se máte?” a “miluji Tě”, což je nesporně pozitivní informace :).

Android: 100 Billion Words

Android: 100 Billion Words

Kromě offline překladu a rozpoznávání ručně psaného textu, nabízí nástroj integraci Word Lens, jehož prostřednictvím si můžete přeložit text z jednoho jazyka do druhého v reálném čase pouhým zamířením objektivu fotoaparátu. Přeložený text se následně promítne do obrazu na displeji zařízení, jak to můžete vidět na následujícím obrázku.

Překladač Google umí překlad pouhým zamířením objektivu fotoaparátu Překladač Google umí překlad pouhým zamířením objektivu fotoaparátu

Aplikace Překladač Google pro Android pracuje nejen s připojením k Internetu, ale slovníky si můžete stáhnout také do zařízení a používat je offline, tedy například během své zahraniční dovolené. Program je k dispozici v Obchodě Play zcela zdarma a zatím si ho stáhlo více než sto milionů uživatelů, přičemž průměrná známka je 4,3 z 5,0 možných.

Překladač Google v bodech

Dle oficiálního popisku Překladač Google nabízí:

  • Překládejte mezi 90 jazyky.
  • Nenucená konverzace díky Překladači Google.
  • Překládejte hlasem nebo pomocí fotoaparátu, klávesnice nebo psaní rukou.
  • Překlady offline na cestách. Bez nutnosti internetového připojení.
  • Překlady můžete uložit a poté zobrazit v jakémkoli zařízení.
Google Translate
Google Translate

Jak často používáte Překladač Google? Je důležitou součástí vašeho života? Jste spokojeni s kvalitou překladů? Znáte nějakou lepší aplikaci pro tyto účely? Dejte nám vědět v komentářích pod tímto článkem!

Zdroje: Android Central, Phone Arena, Talk Android, Android Authority, BGR, Android Community.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)