Překladač Google chystá novou funkci, umožní okamžitý překlad mluveného slova

překladač google živý přepis

Aplikace Překladač Google patří mezi nejpopulárnější pomocníky při snaze porozumět cizím jazykům. Pyšní se celou řadou pokročilých funkcí, jako je například překlad z fotografie nebo offline slovník. V průběhu uplynulého týdne Google demonstroval novou funkci, která by měla naučit Překladač v reálném čase přepisovat mluvené slovo.

Google Translate
Google Translate

Překladač Google jako tlumočník v reálném čase

Funkce živého přepisu je svým způsobem vylepšením režimu „Konverzace“, kterou aplikace Překladač Google již nějakou disponuje. Konverzace funguje v podstatě jako tlumočník, kdy na základě volby vstupního a výstupního jazyka dokáže převést mluvené slovo v jednom jazyce do textové podoby v jazyce druhém. Jedná se o velice užitečnou vlastnost, která najde své využití zejména na cestách, kde se lze snadno dostat do potyčky s jazykovou bariérou. V praxi tak stačí cizince požádat, aby větu zopakoval do telefonu a aplikace zobrazí textový překlad ve vaší mateřštině. Funkce živého přepisu bude nabízet stejné možnosti, ovšem intuitivnější formou.

Zásadním rozdílem je to, že bude brát v potaz celý kontext rozhovoru. Díky tomu dokáže Překladač Google lépe pracovat se slovosledem, stejně jako s interpunkcí. S využitím umělé inteligence by se pak postupně měl také naučit rozpoznávat a zpracovávat dialekty a pracovat s více jazyky současně. V důsledku čehož nebude možné funkci využívat v offline režimu. Google prozatím nezveřejnil, kdy se živý přepis stane součástí aplikace, měli bychom se s ním však setkat v rámci několika následujících měsíců.

Najdete pro vylepšenou funkci využití?

Zdroj: The Verge

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)