Další novinka v aplikaci Váš telefon. Windows přehraje hudbu z mobilu

přehrávání hudby Váš telefon windows

Windows aplikace Váš telefon bude mít pro své uživatele další zajímavou novinku. Nedlouho poté, co si Microsoft a Samsung připravili pro majitele Galaxy telefonů bezdrátové přesouvání souborů, dojde na další vylepšení. Tentokrát se ale bude týkat obecně všech Android přístrojů. V tomto meziplatformním nástroji, jehož protějškem je mobilní aplikace Link To Windows, půjde přehrávat hudbu z telefonu. A tím jsou myšleny jak soubory uložené přímo v zařízení, tak i skrze streamovací služby. Pokud tedy máte telefon naplněný hudbou nebo přihlášený k nějaké službě a to samé neplatí pro váš počítač, budete mít radost. O plánovaném přehrávání hudby ve Windows aplikaci Váš telefon informoval Microsoft na svém blogu.

přehrávání hudby Váš telefon windows screen

Zatím se funkce testuje v úzké skupině členů komunity Windows Insider a má několik nemalých chyb, ale oficiální vydání by nemuselo být nutně daleko. Zmíněné přesouvání souborů s Galaxy telefony se v Insider komunitě objevilo jen před několika týdny a nyní už je venku v plné verzi. Přehrávání hudby v aplikaci Váš telefon budou Windows podporovat u přehrávačů, které v mobilu umožňují ovládání přes notifikační panel. Skrze tuto možnost totiž bude Windows příkazy telefonu dávat. Patří mezi ně třeba i Spotify nebo YouTube Music.

Link to Windows
Link to Windows

Hodila by se vám tato vychytávka?

Zdroj: XDA, Microsoft

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)