Přehrávač VLC konečně přichází s podporou Chromecastu

prehravac vlc chromecast

Google vypustil na trh Chromecast už v roce 2013, teprve nyní dostává oblíbený přehrávač VLC. Nejnovější beta verze 2.9 přináší možnost přehrávat videa i audio přes Chromecast. A i když se zatím jedná o experimentální beta verzi, tak ve většině případů již funguje zcela normálně.

Přehrávač VLC dostává podporu Chromecastu

Vývoj podpory pro Chromecast začal u VLC již před více než rokem a nyní se postupně dokončuje. Funguje stejně jako jiné aplikace jako třeba YouTube. Stačí při přehrávání kliknout na ikonku Chromecastu, vybrat zařízení a přehrávat video či audio.

vlc player

Chromecast je úspěšné zařízení Googlu, které umožňuje rychlé a bezdrátové streamování z přenosných zařízení do televize či monitoru. A i když už jde o několik let staré zařízení, tak se stále hojně prodává, jen od října minulého roku se prodalo 55 milionů kusů.

Pokud si chcete vyzkoušet Chromecast přes VLC, tak se musíte nejprve přihlásit do testování betaverze. To provedete na odkazu ZDE. Po chvíli by se vám pak měla betaverze zpřístupnit přímo na Google Play.

VLC for Android
VLC for Android

Používáte Chromecast? Vyzkoušíte si přehrávač VLC?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)