Přehled Android aplikací, které vám pomohou zbohatnout (akcie, finance, investice)

akcie

Svět investování se během posledních let dramaticky změnil. Díky rozšíření internetového připojení dnes může obchodovat na  burze každý, kdykoliv a odkudkoliv. Zadávat pokyny osobně na pobočce nebo vytočením příslušného čísla, to už je velké retro. Čím dál tím častěji si pro nás brokerské společnosti připravují aplikace umožňující obchodování i z mobilních zařízení.

Dnes se podíváme na aplikace, díky kterým budete mít všechna data z trhu k dispozici, ať jste kdekoliv.

Google Finance

Velmi jednoduchá a praktická aplikace, která vám umožní přidávat akcie do portfolia, kde je máte všechny pěkně pohromadě. Portfolio se automaticky synchronizuje s vaším Google účtem, takže si ho můžete prohlédnout i na počítači.Výhodou je automatické načítání zpráv k vybranému cennému papíru. Data jsou poskytována realtime, takže vám žádný pohyb na trhu neuteče.

Screenshot_2013-10-23-14-25-35

Screenshot_2013-10-23-14-25-46

4017bbfcd2dc33b0d8c575ffb338f880?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Stocks – Realtime Stock Quotes

Tuto aplikaci považuji za vylepšený klon Google Finance, neboť s ním velmi úzce spolupracuje. Data i portfolia synchronizuje s výše zmíněnou službou. Oproti první aplikaci nabízí lépe vykreslené grafy. V případě, že zadáte, kdy, kde a za kolik jste nějakou akcii koupili, aplikace vám vypočítá zisk/ztrátu. Opět nechybí ani tok zpráv o dané akcii.

Screenshot_2013-10-15-13-14-24

V možnostech můžete nastavit účet pro synchronizaci, v jakém pořadí se akcie zobrazují nebo si nastavit upozornění na určitou cenovou hladinu a podobně.

Screenshot_2013-10-15-13-22-29

  Screenshot_2013-10-23-14-35-06

Webull: Investing & Trading
Webull: Investing & Trading

Bloomberg

Společnost Bloomberg je všem investorům jistě známá. A ano, i ona má svou mobilní aplikaci. Její hlavní předností je zpravodajství. Skrz aplikaci se můžete dívat živě na Bloomberg TV nebo listovat články. Ty jsou přehledně rozčleněné do několika kategorií, snadno si tak zaškrtnete, jenom to, co vás zajímá. Na záložce Markets se můžete informovat o vývoji jednotlivých trhů. Akcie, které chcete sledovat najdete skrz Stock Finder a následně si je můžete přidat do My Stocks. Ani zde nechybí podrobné zpravodajství k jednotlivým společnostem. Kromě akcií aplikace nabídne přehled komodit nebo třeba měn.

Screenshot_2013-10-15-13-30-20

d14ce8c1a907e3cd3e5d557928d01bfb?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

JStock

Po grafické stránce je nejzdařileji zpracována aplikace JStock. Abychom si ji však užili naplno, musíme sáhnout do peněženky a vytáhnout 5,99$. V základu nám aplikace dovolí přidat si libovolnou akcii do Watchlistu či portfolia, kde platí to samé jako u Stocks – Realtime Stock Quotes, čili po zadání parametrů nákupů nebo prodejů vám aplikace spočítá váš zisk či ztrátu. Tu vám pak může velmi efektně zobrazit ve shrnující tabulce. Bohužel až po zakoupení plné verze. Nechybí ani zprávy k jednotlivým společnostem.

Screenshot_2013-10-15-13-40-21

Screenshot_2013-10-15-13-41-36

JStock:Stock Market, Portfolio
JStock:Stock Market, Portfolio

Fio SmartBroker

Jako poslední si představíme aplikaci z českých luhů a hájů. SmartBroker od Fio banky nám dobře poslouží pro orientaci na českém i zahraničním trhu. K dispozici jsou burzovní zprávy psané v češtině. Pokud u Fia máte otevřený investiční účet, můžete také přímo zadávat obchodní pokyny. Aby vám tato funkce fungovala, musíte ji nejdříve povolit v globálním nastavení e-Brokera.

Screenshot_2013-10-15-14-03-55

Fio Smartbroker
Fio Smartbroker

Závěrem

Myslím, že žádná z výše uvedených aplikací není jasným vítězem. Některé aplikace jsou jednodušší, některé obsahují funkcí přehršle. Osobně používám kombinaci výše uvedených. Díky tomu mám k dispozici ucelený tok informací o akciových i jiných trzích. Také musím dodat, že mě zajímají především americké akcie. Tituly z BCPP tedy ve většině zmíněných aplikací nenajdete.

Máte i vy svou oblíbenou aplikaci, kterou při investování používáte? Napište nám do komentářů.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)