TOPlist

Přehled alternativních marketů

markety

Jak všichni víme, OS Android v dnešní době zažívá obrovský boom. Vzniká spousta nových aplikací, ale ne všechny jsou k dispozici na oficiálním Google Play Store, minimálně ne v našich končinách. Naštěstí existuje spousta alternativních marketů, které přístup k aplikacím většinou umožňují. V tomto krátkém výčtu se s námi můžete podívat na ty nejznámější z nich.

AppBrain

appbrain. Tento market je dobrým pomocníkem hlavně pro ty, kteří často střídají ROMky a nechtějí neustále přemýšlet nad tím, kterou oblíbenou aplikaci zapomněli po přeinstalování telefonu stáhnout. Takhle jednoduše stačí před změnou ROM synchronizovat aplikace z telefonu či tabletu s AppBrain a po změně ROM jen stačí nainstalovat a spustit tuto aplikaci, která se automaticky postará o opětovnou instalaci původních aplikací do telefonu.

AppBrain nabízí také správu aplikací přes webové rozhraní, ať už se jedná o jejich instalaci či odinstalaci ze zařízení. Jednoduše si všechno na počítači naklikáte a hromadně potvrdíte, o vše ostatní už se aplikace při následné synchronizaci postará sama.

Dalším prvkem, který pro některé může být zajímavý, je možnost sdílet s ostatními seznam aplikací, které používáte. Nemusíte je nijak složitě vypisovat, jen nasdílíte odkaz na svůj AppBrain profil a pokud máte seznam volně viditelný, může si kdokoli prohlédnout, co používáte, aniž by musel vzít váš telefon do ruky. AppBrain je propojený s Google Play Store, takže přes něj můžete zajišťovat i aktualizace jednotlivých aplikací, což je možná jednodušší než aktualizace přímo v telefonu.

xkxYDi1st5Wxnup2F pgftbMvlRRI jPxUS8sKqsVi6
AppBrain App Market
Swiss Codemonkeys
Verze 8.01 (20. 3. 2012)
Velikost 896 kB
1.6+


Zdarma

 

Opera Mobile Store

operaDalší z obchodů, který stojí za zmínku, je Opera Mobile Store. Webový prohlížeč Opera snad není třeba představovat – na počítačích i mobilních telefonech má spoustu zastánců a uživatelů. Mobile Store je multiplatformní centrum s aplikacemi – je dostupný pro všechny operační systémy, pro které je dostupná aplikace Opera Mini či Opera Mobile. Nabídka aplikací v Opera Mobile Store je podobná jako u ostatních marketů – výběr placených i neplacených aplikací všemožného zaměření, různé grafické úpravy, alternativní launchery apod.

Do Opera Mobile Store se dostanete přes aplikace Opera Mini či Opera Mobile, nebo můžete použít tento odkaz.

Soc.io Mall

soc.io.

Samsung Apps

samsungappsI společnost Samsung se zařadila mezi ty, kteří chtějí vydělávat nejen na prodeji hardware, ale i software, a nabízí svým zákazníkům možnost nakupovat aplikace přes Samsung Apps. Jedná se o market, na kterém nalezneme vybrané aplikace pro telefony a tablety od této společnosti. Samsung Apps je dostupný nejen pro OS Android, ale také pro OS Bada. V nabídce tohoto marketu nalezneme i spoustu her, které jsou běžně placené, zdarma. Pro ukázku uveďme třeba Need for Speed: Hot Pursuit nebo Dead Space od EA Games. Pro zajímavost ještě doplňme, že tento market nalezneme i v televizích od tohoto výrobce.

GetJar

getjar a do zařízení si stáhnout speciální aplikaci. Díky ní pak získáte přístup k placeným aplikacím zdarma. Ty je potřeba nainstalovat ručně (stahují se jako soubor .apk na SD kartu), a v Play Store je nenaleznete jako nainstalované či zakoupené, nicméně díky správě GetJaru, který se stará o aktuálnost své nabídky, získáte možnost stahovat i jejich aktualizace. Pro stahování z tohoto marketu není třeba žádný úživatelský účet. Jak je to s legálností či nelegálností takového pořizování aplikací by se daly vést diskuse a rozhodnutí, jestli tuto možnost využijete nebo ne je pouze na Vás.

 

Znáte a používáte nějaký jiný alternativní market? Podělte se s o něj s námi v diskusi!

Ondřej Kadlec
O Autorovi - Ondřej Kadlec

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)