Představení nových Nexusů a Androidu 4.2 odloženo kvůli hurikánu

hurikan_ico

Na dnešní den měl Google připravenou prezentaci, během které bylo očekáváno představení minimálně jednoho telefonu Nexus (s největší pravděpodobností od LG se čtyřjádrovým procesorem), dvou tabletů (32GB verze Nexusu 7 od Asusu a možná i 10palcového Nexusu 10 připraveného ve spolupráci se Samsungem) a aktualizovaného operačního systému Android 4.2, jež má přinést celou řadu zajímavých novinek.

Prezentace měla proběhnout večer v New Yorku, ale severovýchodní pobřeží Spojených států má v úterý ráno zasáhnout hurikán “Sandy”. Guvernér již vyhlásil stav nouze, v zasažených oblastech probíhá rozsáhlá evakuace a Google poslal pozvaným novinářům zprávu ve které uvádí: “Rušíme naši akci v New Yorku, která je naplánována na pondělní ráno, z důvodu hurikánu Sandy. Budeme vás informovat o dalších plánech, jakmile se situace vyjasní.”

Není to poprvé, co Google odkládá prezentaci nových produktů – loni v říjnu odložil představení Galaxy Nexusu a Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich z úcty k úmrtí zakladatele Apple Steva Jobse.

Kromě Google zrušil na dnešní den připravovanou akci Showcase také operátor T-Mobile.

Samozřejmě vás budeme informovat, jakmile bude znám nový termín prezentace.

Zdroje: Neowin, Engadget a AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)