Hotovo. Pražské metro hlásí kompletní mobilní připojení

pražské metro mobilní připojení hotovo

Stanice Rajská zahrada a Černý Most byly poslední, kde technici zapojili zbývající komponenty, a pražské metro je nyní oficiálně kompletně pokryté mobilním signálem na všech linkách. Od 22. prosince 2021 zde mohou cestující díky spolupráci DPP, konsorcia operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společnosti CETIN volat, posílat SMS zprávy nebo datovat v kvalitě LTE.

Práce na pokrytí sítě pražského metra začaly už v roce 2015 a původně měly trvat do konce roku 2022. I přes dopady pandemie covid-19 se pokrývání pražského metra vysokorychlostním mobilním signálem LTE podařilo urychlit o jeden rok. Jedinou výjimkou je stanice metra Jiřího z Poděbrad, kde DPP buduje výtahy a celou ji zrevitalizuje a LTE i 5G připojení zde bude po rekonstrukci.

Rychlost osazování tunelu metra sítí LTE záležela na jeho délce. Nejkratší úsek mezi Muzeem a Hlavním nádraží měří 425 metrů a naopak nejdelší s délkou 2 748 metrů spojuje Nádraží Holešovice a Kobylisy. Na instalacích se v přepravní výluce podílelo až 70 techniků. Na výstavbu LTE sítě v jedné stanici bylo potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabralo přibližně 2 měsíce. Pracovalo se výhradně v noci, kdy metro nejezdí.

Ve kterých úsecích připojení nejvíc využijete?

Zdroj: DPP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)