VÝZVA: Posílejte s námi #PowerbankyProMoravu! Jsou potřeba

PowerbankyProMoravu powerbanky jižní Morava

Obyvatele a také dobrovolné pomocníky v obcích na Břeclavsku a Hodonínsku, které před několika dny zasáhlo ničivé tornádo, v následujících dnech, týdnech a možná i měsících čeká ještě velká spousta práce. S dalším odklízením, rekonstrukcemi, opravami budov i infrastruktury či psychologickou pomocí. Na mnoha místech se to přitom bude muset vynuceně obejít bez přítomnosti elektrické energie, která je mimo jiné potřeba i pro nabíjení extrémně důležitých mobilních telefonů. Záložním řešením jsou v tomto případě pochopitelně powerbanky, které se logicky staly velmi žádaným předmětem.

#PowerbankyProMoravu

Redakce Světa Androida se proto mimo jiné formy pomoci (autor tohoto článku jezdí do oblasti osobně pomáhat) rozhodla využít svého mediálního prostoru k zahájení kampaně #PowerbankyProMoravu. Chtěli bychom skrze ni všechny naše pravidelné, občasné a třeba i úplně nové čtenáře vyzvat k tomu, aby do zasažené oblasti poslali své nepotřebné a hlavně PLNĚ NABITÉ powerbanky. Případně na místo nechali poslat i úplně nově nakoupené (a zaplacené) powerbanky z e-shopu.

Powerbanky opravdu hodně chybí

Mobilní zdroj energie patří v tuto chvíli k v postižených oblastech k nejvíce nedostatkovým položkám. Nabité telefony jsou potřeba například ke komunikaci s krizovými štáby.

Kam a jak posílat?

Nejvhodnějším místem pro shromažďování materiální pomoci je v tuto chvíli Dům kultury v Hodoníně, který přijímá i balíky. Nabité powerbanky tedy posílejte na adresu HORNÍ VALY 6, 695 01 HODONÍN. Například Zásilkovna nebo Česká pošta nyní přepravují darované materiály bezplatně. U Zásilkovny zadejte v aplikaci uvedenou adresu, u které je pak možné využít kódy na stoprocentní slevu PBPMCZ pro zasílání z ČR a PBPMSK pro odeslání ze Slovenska (je možné, že kódy se v tuto chvíli ještě nastavují). Každý uživatel Zásilkovny (tzn. účet vázaný na e-mail) může takto do Hodonína poslat tři zásilky.

V případě České pošty je podle dostupných informací potřeba balík označit nápisem POMOC PRO JM. Kdyby nastala nějaká změna, budeme článek aktualizovat.

Pošta Online
Pošta Online

Jak powerbanku zabalit?

I když jde většinou o zařízení s pevným obalem, zejména v nabitém stavu je velmi nežádoucí a také nebezpečné, aby byla powerbanka při přepravě poškozena. Věnujte tedy alespoň základní péči vhodnému zabalení do ochranných materiálů. Před vložením do krabičky stačí použít výplňový karton, fólie nebo i kus látky.

Ne, na Lounsko jsme nezapomněli :)

Katastrofa se samozřejmě nestala pouze na jižní Moravě, nicméně ve Stebně podle všeho není s elektřinou problém.

Powerbanka je na cestě. Co dál?

Moc děkujeme za zapojení do kampaně. Nyní máte možnost ji sdílet na sociálních sítích a informovat o ní rodinu, přátele či kolegy. Příspěvky či fotografie ideálně doplňte hashtagem #PowerbankyProMoravu. Kromě materiální pomoci je (a taky dlouho bude) samozřejmě nadále potřeba i osobní přiložení rukou k dílu a finanční zajištění.

Před nabídnutím osobní pomoci či zasíláním dalších materiálů rozhodně zkontrolujte aktuální informace na Facebook stránce hodonínského Domu kultury. V případě zájmu o finanční přispění můžete peníze posílat na sbírku Jihomoravského kraje. O formách pomoci jsme již dříve psali.

Děkujeme všem za spolupráci a ochotu!

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)