Power Toggles – notifikační lišta z říše snů
- Recenze
- Jan Dolejš
- 26.7.2013
- 15
Vysouvací notifikační lišta se stala symbolem pro systém Android a je natolik oblíbená, že i některé konkurenční systémy se ji rozhodly okopírovat. Někteří výrobci mobilních telefonů si standardní lištu upravili a dokázali do ní vměstnat také některé ovládací prvky. Co ale dělat, pokud zeje naše notifikační lišta prázdnotou? Ukážeme si skvělý doplněk Power Toggles, který naučí vaši notifikační lištu víc!
Ovládací prvky v notifikační liště usnadní práci
Možná si říkáte, proč bych měl například ovládání Wi-Fi chtít v notifikační liště, když mohu snadno tento prvek ovládat na Widgetu své domácí obrazovky. Ovládání v notifikační liště má ale tu výhodu, že je přístupné takřka kdekoliv. Spustíte internetový prohlížeč a zjistíte, že je Wi-Fi vypnuté? Pak stačí vysunout nofikační lištu, ťuknout na displej a je to. V opačném případě byste se museli z aplikace přepnout zpět na domácí obrazovku, zapnout Wi-Fi a opět zpět do aplikace. Jistě uznáte, že někdy to může být otravné.
Čistý Android obsahuje ovládací prvky v notifikační liště až u verze 4.2 Jelly Bean, která se ovšem do našich přístrojů dostává velmi, ale velmi pomalu. Spousta výrobců si již u svých přístrojů notifikační lišty vyzdobila podle svého a ovládací prvky bývají v notifikační liště poměrně často. Co ovšem dělat, pokud máme v přístroji téměř čistý systém Android a notifikační lišta je prázdná? Pomůže Power Toggles!
Power Toggles – naučte notifikační lištu víc
Nastavení Widgetu v oznamovací oblasti
Po spuštění aplikace se nám zobrazí základní obrazovka s více volbami. Nás zajímá notifikační lišta, a tak volíme Widget v oznamovací oblasti.
První možností – Widget v oznamovací oblasti – samotný doplněk aktivujeme. Přepneme tedy na Zapnout.
Změny pocítíme a ani nemusíme notifikační lištu vysouvat. V levém horním rohu totiž přibyl stav baterie. Jelikož je tato aplikace stále nahoře v liště, musí běžet také v samotné oznamovací oblasti nahoře. Tuto ikonu ovšem můžeme snadno využít a vpravit do ní užitečné informace – stav baterie, typ datové sítě, verze systému Android nebo třeba datum a čas. Slouží k tomu volba Ikona. Pokud zvolíme možnost Transparentní, tak se sice nebude zobrazovat nic, ale v tomto místě zůstane prázdné místo.
A nyní už k samotnému Widgetu, k jehož nastavení se dostaneme možností Přizpůsobit. V první řadě zde máme náhled nynější notifikační lišty s tlačítky. Pokud na některý z prvků klikneme, můžeme měnit jeho pozici, ikonu nebo prvek odstranit. Ikonu lze dokonce nahradit vlastním obrázkem.
Tlačítko Přidat přepínač obohatí dosavadní lištu o nový prvek. Na následující obrazovce můžeme zvolit, zda chceme přidat některý z přepínačů, zástupce aplikace či jinou volbu. Možností je opravdu spousta.
Nelíbí se vám barvy samotného Widgetu a tlačítek? Nevadí! Tvůrci aplikace mysleli i na rozdílné barevné cítění uživatelů a každý si tak může vyšperkovat Widget podle svého. Slouží k tomu záložka Vzhled, kde si může každý nastavit barvu tlačítek (neaktivní, pracující, aktivní), styl pozadí, barvu pozadí či oddělovače tlačítek.
Ve spodním pravém rohu se krčí ještě jedna důležitá volba. Zde se totiž skrývá záloha aktuálního Widgetu. Je zde také přístup do nastavení, kde se rovněž ukrývají důležitá nastavení.
Pozornost bychom měli věnovat zejména sekci Poklepání, neboť zde můžeme nastavit, aby se po poklepání na předem vybrané položky objevilo jejich nastavení. Platí zejména pro Wi-Fi či Bluetooth, kde se tato možnost velmi hodí.
Seke Nastavení přepínačů slouží k dodatečné úpravě některých detailů, které se jednotlivých prvků týkají.
Pokud se vrátíme zpět až do úvodního nastavení Widgetu v oznamovací části, máme možnost měnit pozici (vždy nahoře, nepřesouvat), přidat druhý řádek v notifikační liště či zapnout automatické zavírání notifikační lišty po zvolení přepínače.
Nastavení Widgetu na domácí obrazovce
Pokud se vám tento Widget líbí natolik, že by se vyjímal i na vaší domácí ploše, můžete jej přidat jako standardní Widget i na plochu. Tento Widget je pak možné dodatečně konfigurovat stejným způsobem jako ten v oznamovací liště. Slouží k tomu volba Widgety na domovské obrazovce, kde svůj přidaný Widget nalezneme a můžeme jej upravovat.
Statistiky a informace
Tato volba nám umožní nahlédnout na další zajímavé informace. V záložce Info se dozvíme, zda je aplikace přidána ve Správci zařízení (znemožní odinstalování aplikace), zjišťuje stav baterie, má práva ROOT (můžeme poté využívat i některé další prvky) a vlastní též systémová práva.
V záložce Usage se sami přesvědčíme, jak často který prvek z notifikační lišty používáme.
Závěr
Power Toggles je aplikace, které bychom zařadili do škatulky „must have“, tedy takové, které prostě musíte mít. Omezíme se tedy pouze na ty uživatele, kteří již v notifikační liště podobné ovládací prvky nemají, což rozhodně není ojedinělý jev. Ale zpět k testované aplikaci. Jediný nedostatek vidíme v tom, že musí být pro správnou funkčnost Widgetu (vždy nahoře) aktivní ikonka v levém rohu oznamovací části. Jsme si ale vědomi, že za to autoři aplikace nejspíše nemohou a vychází to z omezení systému Android. Velice se nám líbí možnost customizace celého Widgetu a možnost přístupu do nastavení některých prvků poklepáním. A cena? Ani halíř. Za zkoušku tedy opravdu nic nedáte.
|
zdarma |
Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi
Komentáře (15)
Přidat komentář