Používáte hodně smajlíků? Riskujete zamrznutí aplikace Hangouts

Google-Hangouts-logo

Po nedávné aktualizaci začaly Hangouts sloužit i jako nástroj pro přijímání a odesílání SMS zpráv. Hodnocení, zda to je dobrý či špatný krok, vynechme. Bohužel se do aplikace vloudil i nepříjemný bug, který může otrávit život fandům smajlíků – konkrétněji emotikon Emoji. Dokáže totiž celou aplikaci shodit.

Uživatel Recon0212 a jeho kolegové objevili problém při odeslání velkého množství emotikon Emoji v hromadném Hangoutu s dalšími 12 lidmi. Konkrétně to bylo zhruba 10 stránek smajlíků. Aplikace následně u všech zúčastněných spadla, a co hůř, nedala se opětovně spustit, ani jinak restartovat.

Google-Hangout-Emojis

Řešení vedlo až přes webové rozhraní Hangouts, kde bylo nutné opustit inkriminovaný hromadný chat. Poté šla aplikace normálně restartovat.

Na první pohled si možná řeknete, jaký blázen by posílal 10 stránek smajlíků? Stačí si představit někoho mírně zlomyslného, který o této chybě ví a velmi snadno může vaše Hangouts vyřadit z provozu. Vzhledem k tomu, že Hangouts spravují i vaše SMS zprávy, výpadek je o to nepříjemnější.

Google již pracuje na opravě tohoto problému.

Zdroj: PocketNow

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)