Máte dnes potíže s YouTube? Nejste sami, potíže hlásí mnoho uživatelů

potize-s-youtube-nahledak

Pokud jste dnes měli v plánu zhlédnout nějaké nově nahrané video na YouTube, možná vás potkaly problémy s jeho načítáním. Ne, problém nebyl u vás, můžete být v klidu. Potíže s YouTube totiž hlásí poměrně mnoho uživatelů z Evropy. I my jsme se stali oběťmi, když jsme nahrávali videa k našim článkům a tak jsme se rozhodli trochu zapátrat.

Potíže s YouTube jsou různorodé

Asi nejčastějším problémem, se kterým jsme se dnes mohli na YouTube setkat, bylo velmi dlouhé načítání videa. Například zhruba po pěti minutách jste mohli spustit prvních 30 vteřin videa v rozlišení 144p. A čekání na celé video ve FullHD? Mohlo být delší než hodinu, v případě desetiminutového videa. V každém případě se tento problém týkal jen videí, která byla nahrána dnes (není nikde evidováno, od kolika hodin přesně se problém vyskytuje). Stejné potíže s YouTube jsme mohli zaznamenat již před měsícem, ale jednalo se jen o pár hodin, po nichž se vše vrátilo do normálu. Dnes po celém dni stále korektně nefunguje, ale lidé z YouTube na problému pracují a postupně vše zprovozňují.

potize s youtube

Někteří YouTuběři ale hlásí i další problémy, které mohou a nemusí souviset s problémem výše zmíněným. Například uživatelé Redditu s přezdívkami mcfluffersbro a CartoonWarp zmiňují, že někteří odběratelé nevidí komentáře, zatímco tvůrce vidí pod videem všechny.

Má vše na svědomí nové UI v Material Designu?

Reddit je skvělým místem pro hledání řešení potíží a získávání informací o problémech v IT světě. A proto ani nemusíme chodit daleko pro možné vysvětlení. Někteří uživatelé Redditu, například hi1307, hlásí, že u nich došlo k drastické změně vzhledu webu. Nyní je u nich YouTube oblečeno do Material Designu, a jak jistě někteří postřehnou, místem se zde plýtvalo ve velkém.

potize s youtube -zmena-ui

Nebylo by divu, kdyby takovéto drastické změny přinesly vedlejší problémy s vlastním obsahem webu. Pokud není příspěvek Redditu jen HOAX, pravděpodobně se bude jednat o A/B testování nebo testování s možností vrátit se k původní verzi, jako to Google provedl u své sociální sítě.

Postřehli jste dnes potíže s YouTube i vy? A co Matrial design, líbí?

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)