Gmail pro Android umí nejen poštu, ale i posílat a přijímat peníze (jen v USA)

gmail-pro-android-umi-nejen-postu–ale-i-posilat-a-prijimat-penize–jen-v-usa-

„Slečno, ještě mi dlužíte za tu večeři, na které jsme spolu byli.“ „Tak počkejte minutku, hned pošlu peníze Gmailem!“ I tak možná bude během několika let vypadat komunikace v brzké budoucnosti. Webová aplikace umí posílat a přijímat peníze už nějaký ten pátek (konkrétně od roku 2013), nicméně Gmail pro Android tuto schopnost získává až s poslední aktualizací na verzi 7.2.26. Konkrétně mohou uživatelé z USA provádět převody peněz v rámci aplikace, což usnadňuje posílání financí mezi přáteli a rodinou.

Jak posílat a přijímat peníze přes Gmail?

V aplikaci Gmail pro Android lze tedy zadat platební příkaz přiložením k e-mailové zprávě. Podobně jednoduše lze o finance i někoho požádat. Funguje to v podstatě stejně, jako přiložení dokumentu nebo obrázku. Také klepnete na tlačítko se sponkou, poté vyberete možnost Send Money (Poslat peníze). V dalším kroku zadáte, kolik peněz chcete odeslat nebo dostat, přidáte poznámku a druhá strana pak vidí vaší transakci přímo ve zprávě. Snadno tak vyřešíte například platbu za společnou večeři či výlet, aniž byste museli nosit v peněžence hotovost.

Posílat a přijímat peníze je stejně snadné, jako dokumenty a obrázky Posílat a přijímat peníze je stejně snadné, jako dokumenty a obrázky

Pokud přemýšlíte nad pozadím celé služby, pak vězte, že běží nad Google Wallet („Peněženka Google“). Kromě jiného to má i tu výhodu, že ani jedna strana neplatí žádné poplatky za odeslání, přijetí nebo platbu do banky. Dobré na celé funkci je to, že příjemce peněz nemusí používat Gmail jako takový, stačí mu pouze aplikace. Součástí e-mailu bude nabídka možností vyplacení – například převodem na bankovní účet.

Převod peněz z Gmailu na bankovní účet Převod peněz z Gmailu na bankovní účet

Uživatelé v USA tedy získávají praktický nástroj, který je schopen připojit peníze nebo požadavek na zaplacení přímo v aplikaci Gmail. Zásadní novinkou je, že nemusejí čekat, až budou mít k dispozici počítač, ale mohou vše odbavit přímo z mobilního telefonu.

Gmail
Gmail
Líbila by se vám možnost posílat a přijímat peníze přes Gmail?

Zdroje: androidcentral.com, 9to5google.com, androidpolice.com, blog.google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)