TOPlist

Cestujete do zahraničí? Nezapomeňte využít Portál občana se systémem DROZD

portál občana drozd
  • Aplikace Portál občana byla uvedena přede dvěma měsíci a je velmi populární
  • Umožňuje pohodlně z mobilu vyřídit spoustu záležitostí
  • Nyní nově podporuje systém DROZD

Už při uvedení první verze slibovala Digitální Informační Agentura (DIA), že Portál občana bude podporovat systém DROZD. Nyní se tak stalo a DROZD je součástí aplikace. Pokud se chystáte do zahraničí, můžete se zaregistrovat v klidu na mobilu.

DROZD je Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí. Zvláště pokud cestujete do nějaké exotičtější země a něco se semele, ať už přírodní katastrofa nebo nepokoje, stát bude vědět, že jste v dané oblasti a dokáže vám tak lépe zařídit pomoc, bude-li třeba.

O spuštění DROZDa informovala DIA na sociální síti X krátkou zprávou spojenou s klipem.

Před cestou, ale klidně i během ní stačí spustit aplikaci Portál občana a hned na první pozici najdete odkaz na systém DROZD. Projdete jednoduchým průvodcem a máte jistotu, že v případě problémů vás rodná země nenechá na holičkách jen proto, že o vás neví.

Pokud by v dané oblasti nastala mimořádná událost, systém vás upozorní formou push notifikace, e-mailem či SMSkou. Může se jednat o nepokoje, přírodní katastrofy, záplavy, vlny veder, zemětřesení nebo třeba teroristický útok.

Z tiskové zprávy vyjímáme: „Systém DROZD poskytuje účinnou pomoc českým občanům, kteří se v případě mimořádných událostí v zahraničí nacházejí v nouzi. Navíc jeho význam bude během turistické sezóny dále narůstat. Mít správné a rychlé informace je totiž v případě ohrožení nesmírně důležité, a nyní je to díky systému DROZD v aplikaci Portálu občana i snadné. V případě mimořádných událostí v zahraničí není třeba se obávat, stačí se jen zaregistrovat a systém DROZD vás z toho vytáhne,“ uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš. „Význam systému DROZD se ukázal i během minulé turistické sezóny, kdy lidé díky němu dostali včasné upozornění na požáry na ostrově Rhodos či v Turecku, spolu s krizovou linkou, na kterou se mohli obracet,” dodal Bartoš.

Využíváte Portál občana a systém DROZD?

Zdroj: X, TZ DIA

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)