TOPlist

Porsche nabízí nová elektrokola. Za cenu nového auta

Porsche eBike Cross Performance EXC elektrokola

Výrobce luxusních automobilů Porsche představil dvě nová prémiová elektrická kola. Jde o modely Porsche eBike Cross Performance a eBike Cross Performance EXC, přičemž druhý jmenovaný má lepší výbavu a také vyšší cenu. Technicky jde o díla studia Rotwild a společnosti Greyp Bikes, kterou Porsche nedávno koupilo a která pro německého giganta vyráběla elektrokola již dříve. Doplňují starší modely eBike Sport a eBike Cross.

Porsche eBike Cross Performance je vybaveno motorem Shimano EP-801 a odpružením Fox Factory. Dále disponuje 630Wh baterií, která zajišťuje maximální výkon na trailu. Kolo eBike Cross Performance bude dodáváno také s 12rychlostní zadní přehazovačkou Shimano pro dosažení optimálního převodového poměru a kadence šlapání do kopce i z kopce.

Jsou k dispozici dva jízdní profily a několik režimů včetně Eco, Trail, Boost a Fine Tune. V režimu Fine Tune v profilu 2 mohou jezdci nastavit až 15 podpůrných parametrů. Jezdec si tak může profil upravit podle terénu a dosáhnout tak optimálního jízdního zážitku. Cross Performance má několik dalších zajímavých funkcí, včetně automatického řazení Auto-Shift, Free Shift a brzdového systému MT7 Magura.

Model Porsche eBike Cross Performance EXC je navržen tak, aby splňoval individuální požadavky s jemným nádechem vynikajícího řemeslného zpracování. V několika ohledech si zachovává vlastnosti modelu eBike Cross Performance. Dodává se také v exkluzivních barvách z Porsche Exclusive Manufaktur a je k dispozici mimo jiné v barvách Star Ruby Neo, Mamba Green Metallic, Carmine Red a Ice Gray Metallic.

Cena modelu Porsche eBike Cross Performance je 12 900 eur (cca 305 000 Kč), zatímco cena výkonnějšího modelu Porsche eBike Cross Performance EXC je 13 900 eur (asi 330 000 Kč). I v tomto běžném měnovém převodu bez započtení daně by se nová elektrokola od Porsche zařadila mezi úplně nejdražší sériově vyráběná kola na našem trhu. Opravdu nebudou pro každého…

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak drahé bylo vaše (elektro)kolo?

Zdroj: Porsche

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)