Menu

Pondělní nálož aplikací #8 – Pravidelné tipy pro Android z obchodu Google Play

Nebohý redaktor se nestihne ani pořádně vyspat, týden je fuč a už aby chystal další seznam aplikací. Naštěstí vývojáři nespí a stále přicházejí s novými programy hodnými nainstalování. Jako každé pondělí vám tedy přinášíme seznam toho, co uvízlo v síti a může našince zaujmout. Minule jsem byl dotázán, zda se neobjevila nějaká zajímavá hra, která by po vzoru The Room chytla a nepustila. Konečně mohu říci, že ano, je tady, je na Google Play a pokud máte k dispozici stokorunu, zvažte ji. Nostalgici ovšem prachy vysolí nejspíš už v momentě, kdy zjistí, o jakou hru jde :)

 

Opera Mobile Classic

Okolo posledního dění kolem Opery bylo napsáno mnoho řádků textu a nic pěkného to nebylo. Známý prohlížeč totiž dostal zcela nové jádro, což způsobilo nemalou míru problémů – od klasických bugů, přes ztrátu funkčnosti, až po teoretické posednutí ďáblem. Dobře, poslední hrozba je trochu přitažená za vlasy, ale z diskuzních fór na internetu je jasné, že to prostě nová Opera “nedala”. Naštěstí mají tvůrci natolik sebereflexe, že na obchod Google Play umístili původní klasickou verzi Opery. Jediný trabl, který uživatelé v souvislosti s tímto programem zmiňují, je ten, že se zřejmě nedaří importovat záložky z aktuální verze Opery. Mějte to tedy na paměti.

unnamed (2) unnamed (11)

 

 

Opera Mobile Classic
Opera Software ASA
VerzeLiší se dle zařízení (25. 5. 2013)
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

 

Motion Detector

Nevím nakolik je kradení svačin z firemní ledničky běžné ve vašem zaměstnání, z té naší ale většinou putují věci spíš do koše než na talíř – aplikaci Motion Detector pravděpodobně nevyužijeme, vy možná ano. Jedná se o jednoduchý detektor pohybu, kdy váš mobil či tablet prostřednictvím fotoaparátu sleduje prostor a pokud v něm dojde k pohybu, pořídí snímek. Jak sám autor uvádí, funkčnost není zcela bezchybná. Hodně totiž záleží na výbavě vašeho telefonu – rychlosti procesoru, kvalitě fotoaparátu a schopnosti rychle pořizovat fotografie. Pořízené důkazy umí dokonce nahrát na FTP server a zvládne i pár dalších extra funkcí. Vyzkoušejte, je zdarma.

unnamed (5) unnamed (4) unnamed (3)

 

Motion Detector
Jastrzab
Verze3.0.3 (23. 5. 2013)
Velikost438 kB
2.3+


Zdarma

 

Imgur

Trávíte většinu volného času na internetu procházením obrázkových databází typu 9GAG či Roumen? Dost možná znáte i Imgur. Nevíte, o co se jedná? Pokud věříte, že internet slouží k výměně informací, nákupu zboží a využívání hodnotných služeb, probudíme vás hodně hlasitým budíčkem. Porno a virální obrázky – pokud možno koček (těch osrstěných), to je to, co lomcuje internetem. Opatřete zajímavou fotografii nějakou vtipnou (i nevtipnou) hláškou psanou fontem Impact a umístěte ji na jeden z na začátku jmenovaných serverů, za den si ji prohlédnou tisíce prokrastinujících uživatelů. Díky oficiální aplikaci Imgur, která se nedávno dostala z beta-fáze, můžete být jedním z nich!

unnamed (4) unnamed (3) unnamed (2)

Imgur – official BETA app
Imgur
Verze0.1.6 (2. 6. 2013)
Velikost822 kB
2.3+


Zdarma

 

Giganticon

Pořídili jste babičce tablet a neuvědomili jste si, že má brýle jak skla od batyskafu? Jasně, většině uživatelů nedělá standardní velikost ikon problém, ale co ti, kteří nemají zrak jako ostříž a přesnost jako snajpr? Na Windows je to jasné, podržíte CTRL a točíte kolečkem myši, dokud vám nezačnou vylézat ikonky z monitoru ven. Na Androidu žádná univerzální zkratka není, naštěstí je tu Giganticon, který ikonky patřičně zvětší. Jak? Mrkněte na screenshoty níže, více slov asi netřeba.

nexusae0_unnamed_thumb60

nexusae0_unnamed-229 nexusae0_unnamed-425

Giganticon – Big Icons
Gabriel Taubman
Verze1.0.1 (1. 6. 2013)
Velikost446 kB
2.2+


Zdarma

 

Camera 2

Přiznám se bez mučení, nejsem velký fanda fotoprznítek typu Instagram, Paper Camera a bambilionu dalších. Na druhou stranu je třeba uznat, že tvůrci programu Camera 2 vstoupili na území, které není tak vytěžené a odvedli i hodně slušný kus práce. Seznamte se s Camera 2, video natáčející aplikací se zásobou tradičních i netradičních filtrů. Jestli z nějakého důvodu doteď rádi trýzníte žáky základních (a nejspíš už i středních škol) s otázkou, k čemu je vám u audiokazety tužka, rozhodně si zamilujete filtry z Camera 2. Díky nim totiž z FullHD videa vytvoříte něco, co vypadá úplně stejně jako filmy na jetých betamaxkách z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Hejmův rychlodabing si však musíte přidat sami.

unnamed (7) unnamed (6)

Camera 2
JFDP Labs
Verze1.0.1 (1. 6. 2013)
Velikost5,1 MB
4.0+


69,99 Kč

 

Schemes – Scheduled Networking

Ideální nástroj pro ty, kteří jsou schopni si v Outlooku naplánovat odeslání e-mailu na jedenáctou hodinu večer (samozřejmě se šéfem v kopii), aby bylo vidět, jak makaj’ i v noci. A že minimálně jednoho takového znám. Schemes neboli SCHEduled MESsaging přinášejí tuto funkcionalitu i na Android. Umí nejen odesílat SMS, poštu z Gmailu, ale i zasílat Tweety či statusy na Facebook. Jestli je vám blízké napsat narozeninové přání hezky v klidu odpoledne a pak ho vteřinu po půlnoci odeslat oslavenci, jásejte! :)

unnamed (10) unnamed (9) unnamed (8)

Schemes – Scheduled Networking
Ox Apps
Verze0.521 (21. 5. 2013)
Velikost1,3 MB
3.1+


Zdarma

 

Ian Livingstone’s The Forest of Doom

Berte rovnou role papírových utěrek z kuchyně, protože u téhle nostalgie vám nějaké usmrkané kapesníčky stačit nebudou. Každý, kdo před patnácti dvaceti lety zakopl o knižní hry Čaroděj z Ohňové hory, Chrám zkázy, Labyrint smrti nebo Prokletý les, určitě zná jméno Ian Livignstone. Tenhle chlapík z Británie (momentálně dohlížející u Eidosu na sérii Tomb Raider) se zasloužil o poctivé a napínavé hry, které se neodehrávají na obrazovkách elektronických zařízení. Vlastně už ano! The Forest of Doom neboli posledně jmenovaný Prokletý les se totiž podíval na Android v podobě nádherné kombinace eBooku a hry – a celé je to přesně takové, jak si to pamatujeme z dřívějška. Tištěný text navíc doplněný krásnými barevnými obrázky, výpravy do neznáma, souboje rozhodované házením kostkami… jenom si tady už nemůžete prstem přidržovat poslední stránku, na které jste učinili nějaké zásadní rozhodnutí, abyste se mohli vrátit zpět :) Bohužel je to celé v angličtině, takže neangličtináři ostrouhají.

unnamed (14) unnamed (13) unnamed (12)

Forest of Doom
Tin Man Games
Verze1.0.0.0 (29. 5. 2013)
Velikost50 MB
2.0.1+


115,50 Kč

 

 

Komentáře

Entony

Entony

3.6.2013 9:07

Dneska nic moc teda

Abecedus

Abecedus

3.6.2013 9:17

Tady nekdo zaspal a na posledni chvili vygeneroval clanek s nahodnymi apps na prd. To se na to radsi vykaslete, nez tohle. Za mne palec dolu

pvl

pvl

3.6.2013 9:31

Slusnej shit….

busvajs

busvajs

3.6.2013 9:34

Zminil bych jeste novou verzi file manageru Root Explorer v3.0
Je hodne zasadni a posouva tento fm na top pozici.

budvajs

budvajs

3.6.2013 9:42

Jinak pro inspiraci bych doporucoval prohlednout v google play prvni stovku v sekci “nejstahovanejsi placene/neplacene a novinky”.. Urcite se tam najdou zajimave, resp. zajimavejsi app – treba vzdelavaci hra Šetřílkovi :))

I tak dikes za typy!

taiza

taiza

3.6.2013 9:48

Ty negativni komentare moc prinosnejsi nez tento clanek nejsou, tak to nectete a jdete napsat lepsi. rejpalove.

david8

3.6.2013 10:32

Docela dobré tipy

Janys

Jan Olejník 0

3.6.2013 10:56

Děkujem za komentáře a zpětnou vazbu. Mrzí nás, že se dnešní výběr nepovedl tolik, jako předchozí, které jste si zatím chválili.

Výběr aplikací se odvíjí od toho, co se v posledním týdnu urodilo nového. Bohužel spousta aplikací je cílena spíše na amerického zákazníka, mnoho dalších je zase regionálně zamčených. Slibujeme ale, že příště budeme hledat lépe a uděláme vše pro to, abyste byli příště spokojenější.

I z toho důvodu vám brzy přineseme možnost navrhnout prostřednictvím formuláře vlastní tip na aplikaci, která by se podle vás měla objevit v seznamu nejpovedenějších programů vydaných za uplynulý týden.

Co se týče výběru z nejstahovanějších placených / neplacených novinek – klidně se na ně podíváme, problémy jsou však tři: 1) Často jsou tam “novinky” i tři týdny staré, 2) není automaticky platné, že užitečné a zajímavé aplikace jsou nejstahovanější – máme pocit, že na mnoho skrytých klenotů se nedostane, 3) nebudeme pak osočováni z toho, že jsme líní a článek vyplodíme jenom na základě toho, že na deset sekund mrkneme na frontpage Google Play? :)

Článek opravdu nevznikal “na poslední chvíli”, vznikal v neděli dopoledne a to z toho důvodu, že aplikace vycházejí průběžně. Pokud by například byl článek zaplánovaný od středy, veškeré aplikace, které se objevily mezi čtvrtkem a nedělí by ve výběru chyběly.

Bobo

3.6.2013 11:11

Camera 2 bych vyzkoušel kvůli tomu matrix efektu, to je bomba, ale za 70 Kč mi tahle sranda nestojí…

JirkaS

JirkaS

3.6.2013 11:11

Zajímavá (pro mě) hra se objevila ve slevě (a díky tomu jsem na ni přišel), Draw a Stickman: EPIC (je tam i omezená free verze).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hitcents.stickmanepic

Orbit09

3.6.2013 12:40

Minule to bylo lepší.. ale i tak děkuji

Sheva

Sheva

3.6.2013 12:45

Hold kazdy den neni posviceni, jedno pondeli je to slinejsi, dalsi slabsi. Ale porad vychazi aspon neco. Doufam ze se brzy dockam clanku na upravu vzhledu zeleneho robota. :)

jetcz

jetcz

3.6.2013 15:55

aplikace nic moc, ale clanek super :) zatim nejvtipneji napsane cteni, ktere jsem dnes zkonzumoval, a to vcetne vtipu na plavajici prazaky…

Lukas

Lukas

3.6.2013 16:35

Kdyz uz jsme u tech gamebooku, co takhle (skoro) kompletni Lone Wolf a zadarmo (me teda vzy prisel zabavnejsi nez Livingstone): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GDVGames.LoneWolfBiblio

LinS

LinS 0

3.6.2013 16:43

Hezký změněný úvodní obrázek. Palec nahoru. ;-)

Btw, sice jsem si dnes také nevybral, ovšem to není důvod nadávat, ale přečíst a těšit se na další díl…

Instagram

Instagram

5.6.2013 16:14

Tak Camera 2 jsem vyzkoušel ale podle mě na Instagram to nemá zdaleka. I když snaha se cení – když na tom zapracujou možná to ještě vyzkouším.

RSS (komentáře k článku)