TOPlist

Pondělní nálož aplikací #3 – Pravidelné tipy pro Android z Google Play

google-apps-sphere-of-apps

Pondělní nálož se nám pěkně rozjíždí a už tu máme třetí díl. Opět jsme pro vás vybrali aplikace, které nás v posledních dnech zaujaly. Negarantujeme, že vám sednou úplně všechny, ale rozhodně se tu zajímavé kousky najdou!

Týden s týdnem se sešel a už je tady zase to šílené pondělí. Ty víkendy jsou čím dál tím kratší, nebo ne? Aby to vstávání (a dopolední zombie-stav) nebylo až tak hrozné, přinášíme vám náš pravidelný seznam aplikací, které můžete hned začít vesele instalovat a zkoušet. Tentokrát se dostalo nejen na zábavné hrátky s fyzikou či autíčky, ale hlavně na geniální nástroj pro automatizaci vašeho androidího přístroje. Tak ať vám ten pracovní den utíká!

Creatorverse

Jak už název napovídá, tady se bude tvořit. Velmi příjemná a kreativitu podněcující záležitost Creatorverse se nejlépe hraje na tabletech. Proč? V této hře/aplikaci totiž dostanete k dispozici množství různých součástek, které na sebe různým způsobem působí. Můžete přidávat různé síly, klouby, převody, motory, teleporty… trochu to připomíná staré dobré Incredible Machine, ale s velkou volností při výběru komponent. Čím větší displej, tím příjemnější ovládání. Jestliže máte fantazii, Creatorverse se vám bude jistě líbit. A co teprve dětem!

unnamed (35)

e8d94fc6bab75254972b6178a164b2cc?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Merge +

Merge (nikoliv merde) je jednoduchou aplikací, která proskenuje vaše kontakty a navrhne vám ke sloučení takové, o nichž si myslí, že jsou duplicitní. Jestli se nepletu, takovouto funkci jsem naposledy viděl u svého HTC Desire Z se stock ROM ve verzi 2.3 Gingerbread, takže pokud někdo trpí přemírou duplicitních kontaktů v nekonečně dlouhém seznamu, zkuste Merge +.

unnamed (38)

Automagic Automation

Tak tohle, tohle je naprostá bomba, která má snad jedinou nevýhodu – tragický obrázek v záhlaví Google Play. Jak naznačuje název, bude se automatizovat. A rovnou celý telefon. V této aplikaci totiž můžete pomocí sestavování jednoduchých i geniálně komplexních diagramů připravit pro váš Android množství automatizovaných akcí v závislosti na čase, poloze, události a dalších parametrech. Chcete například, aby se vám v místě bydliště automaticky vypnulo Wi-Fi připojení? Není problém! Nechat si přeposílat SMSky Gmailem? Může být! Nemáme tu bohužel dostatek prostoru na to, abychom zde vyjmenovali úplně všechny funkce, ale v podstatě můžeme prohlásit, že libovolný měřitelný parametr vašeho zařízení dokáže spustit bezpočet návazných akcí – a to i podmínečně. Pro geeky a hračičky je tohle jasná volba. Pokud vás zaujme, dejte nám vědět v komentářích. Rádi pak připravíme recenzi s demonstracemi, jak nastavit to či ono.

unnamed (14)

Desetidenní zkušební verze je k dispozici na webu autorů

Automagic * Automation
Automagic * Automation

SoftKeyZ (root)

Tato drobná aplikace dovolí uživatelům s rootnutým zařízením snadno měnit vzhled ovládacích tlačítek na displeji – tedy konkrétně tlačítka Nabídka, Domů a Zpět. V aplikaci je zahrnuto více než 150 různých vzhledů, takže pokud máte ve svém tabletu či mobilu superuser přístup a chtěli byste si změnit nudný vzhled okoukaných ikon, SoftKeyZ je tu pro vás.

unnamed (16)

SoftKeyZ Root
SoftKeyZ Root

Swype

Klávesnice Swype je v ostré verzi na Androidu! Hurá! Samozřejmě, každý má jinou oblíbenou klávesnici a metoda psaní technikou známou jako „swype“ už dávno není nijak revoluční. Ale určitě se najdou uživatelé, kteří o Swype slyší poprvé. O co se jedná? Jde o alternativní klávesnici pro Android, na které si píše primárně nikoliv ťukáním do písmen, ale ladnými tahy vedoucími od jednoho písmena k dalšímu. Chce to trochu zvyku, ale nejedná se vůbec o špatný styl psaní. A co používáte k psaní vy? :)

unnamed (20)

Re-Volt

Jak už se stalo mým dobrým (zlo)zvykem, zařazuji do Pondělní nálože alespoň jednu hru. Tentokrát moje oko padlo na remake klasických závodů z PC. Ano, skutečně je to TEN Re-Volt a vážně se jedná o remake, nikoliv nějaký pochybný spin-off využívající známého jména. Najdete tu krom editoru tratí prakticky vše, co kdysi udělalo z Re-Voltu ďábelsky návykové závody dálkově ovládaných autíček. Povedená grafika, pohodlné ovládání a stará dobrá hratelnost za těch 90 Kč určitě stojí. Navíc – žádné mikrotransakce :)

unnamed (22)

리볼트 스마트폰 버전 홍보 영상

리볼트 스마트폰 버전 홍보 영상

RE-VOLT Classic 3D (Premium)
RE-VOLT Classic 3D (Premium)

Hotels 4D

Obrovská databáze více jak 350 000 hotelů, to je ve zkratce Hotels 4D. Ovšem nejedná se jen o nějaký obyčejný seznam nebo ikonky nahodile rozházené po mapě. V této aplikaci totiž můžete efektivně využívat filtrování a tak si snadno najdete hotel, který vám bude vyhovovat nejvíce. K tomu si připočtěte porovnávání cen, fotonáhledy, detaily o službách a mnoho dalších položek.

unnamed (26)

f3e42b636d4cdccb9d5416fa0740ad3f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)