Nový Chrome 88 pomůže s lepší ochranou hesel. Podívejte, co teď dokáže

pokročilý správce hesel Google Chrome 88

Máte přehled, na jakém webu máte jaké heslo a jste si jistí, že jsou tamní přístupové údaje v bezpečí? Pokud ne, a to nebudete rozhodně sami, měla by vás zajímat tato novinka. Ukládání hesel v prohlížečích je již dlouhé roky běžně zavedenou praxí. Neustále se přitom zdokonalují způsoby, jak je nejen efektivně ukládat, ale i dostatečně chránit před odcizením. Zajímavý posun nyní nastal v Google Chrome ve verzi 88, kde se objevil pokročilý správce hesel. Ten umí například upozornit i na možné zneužití přístupových údajů na straně konkrétního webu.

pokročilý správce hesel Google Chrome 88 ukázka

Aktuálně zaváděná novinka umí hned několik věcí. Po stránce bezpečnosti je nejdůležitější ta, která kontroluje možnost prolomení či vyzrazení hesel u jednotlivých webů. A to buď z důvodu, že Chrome ví o konkrétních problémech se zabezpečením, nebo se mu jen zdá vaše heslo slabé. Když bude mít Chrome pocit, že je něco špatně, vyzve vás ke změně. Úprava hesel je druhou věcí, která se zefektivnila. Z jedné stránky má nyní uživatel možnost hesla nejen prohlížet, ale také přistupovat snadno k jejich úpravě. Není tedy třeba manuální hledání a načítání veškerých dotčených webů.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Pokročilý správce hesel momentálně funguje v desktopové verzi Google Chrome 88 a na iOS, brzy by měl ale dorazit i do Android aplikace. Doposud patřila funkce mezi experimentální a byla dostupná přes parametr flags nebo v beta verzi prohlížeče.

Už funkci vidíte? Co vám nahlásila?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (7)