Pokémon Go nebude jen o pohybu. Využívat se bude i spánek

pokemon sleep predstaveni

Hra Pokémon Go dokázala dostat do ulic mnoho lidí. A to i takových, kteří neměli normálně dostatek pohybu. Nově se Niantic zaměří i na neméně důležitý aspekt – a to spánek. Společnost Pokémon Company představila novou iniciativu Pokémon Sleep, díky které se využijí pro hraní i data spánku a nejen pohybu.

Pokémon Go bude brzy počítat i spánek hráčů

Hry s rozšířenou realitou jsou průkopníkem nového druhu hraní, kdy se celý svět proměňuje v hrací plochu. Hráči díky Pokémon Go chodí kilometry a kilometry, namísto toho, aby seděli doma u PC či konzole a hráli klasické hry. Brzy se dočkáme toho, že se využije ke hraní i spánek. Jednoduše řečeno, čím lépe budete spát, tím větší odměny dostanete. Zároveň se nyní začne objevovat ve hře Snorlax, což je pokémon proslavený právě spánkem.

pokemon go spanek

Přesnější detaily prozatím nejsou k dispozici. Velice pravděpodobně ale půjde o vylepšování pokémonů během spánku. Nebude to ale jen o rozšíření realitě Go. Chystá se i speciální hra Pokémon Sleep, na které pracuje studio Select Button, což jsou tvůrci starší hry Pokémon Magikarp Jump. I u této speciální hry se dozvíme další informace později. Vydaná by měla být v roce 2020.

pokemon go+ plus

Kromě toho bylo oznámeno nové zařízení Go+ Plus (ano, dvakrát plus), které je určeno k hraní Pokémon Go aniž byste museli sledovat displej telefonu. Nepůjde už ale jen o krokoměr, ale zároveň i se využije i k měření spánku. Prezentuje se to tak, že přes den budete mít zařízení v kapse pro chytání pokémonů a chození a v noci jej položíte vedle polštáře a následně bude monitorovat hráčův spánek. Podle kvality spánku hráče ráno odmění ve hrách Pokémon.

pokemon sleep spanek

Rozhodně se jedná o zajímavý způsob gamifikace, která může přispět k lepšímu spánku. Obzvlášť u dětí, kteří můžou přestat ponocovat u telefonů a půjdou spát, aby měly ráno lepší odměny.

Pokémon GO
Pokémon GO

Co říkáte na iniciativu Pokémon Sleep? Myslíte si, že se uchytí?

Zdroj: techcrunch.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)