Menu

Pokémon GO a Android Wear? Pravděpodobně se dočkáme

Androidí uživatelé mohli těm Applím trochu závidět, když během Apple Keynote oznámil John Hanke (šéf Nianticu) podporu pro Apple Watch. Otázkou ale bylo, zda bude podpora chytrých hodinek Applu exkluzivní. Podle samotného Hankeho ale nejspíš ne. A nejen nás v průběhu konference napadlo, že by mohli být Pokémon GO a Android Wear vzájemně kompatibilní.

Pokémon GO a Android Wear jako řešení místo náramku

Pravděpodobně není možné si nevšimnout, že se hra Pokémon GO stala absolutním fenoménem. Přestože hra není zcela odladěná, je plná chyb a polovina světa ji z nejrůznějších důvodů od srdce nenávidí, tu druhou polovinu světa hra nadchla. Není tedy divu, že v Obchodě Play má dnes již více než 50 milionů stažení.

Takto vypadá hra na hodinkách Apple Watch

Takto vypadá hra na hodinkách Apple Watch

Ještě před uvedením hry oznámil Niantic herní doplněk – náramek Pokémon GO Plus, který má hráčům hru zjednodušit. Nemusí mít totiž telefon neustále rozsvícený a v ruce. Pro mnohé by ale řešení aplikace v hodinkách bylo zajímavější. Samotný náramek stojí u nás více než tisíc korun a to vlastně neumí nic jiného, než vibrovat a blikat, když se děje něco ve hře. Chytré hodinky sice stojí mnohem více, ale za to nabídnou hromadu možností, které již sami dobře znáte.

“Je to dost pravděpodobné”, říká Hanke

Nelze popřít, že svět stále přes všechny problémy Pokémon GO miluje. Nedává ale smysl, aby hra byla určena pouze pro jeden druh zařízení, když je takto populární. A John Hanke souhlasí.

Poslání naší společnosti je evangelizovat celý tento koncept hraní her venku, her v reálném světě. Myslíme si, že Apple Watch je k tomu dobrý prostředek. Stejně jako jiná zařízení, která přichází na trh, ať už mají Android Wear nebo se jedná o zařízení z jiných kvadrantů, které jsou pro hraní zajímavé. A budou-li úspěšné, podíváme se na jejich podporu také.

Když byl poté John Hanke dotázán, zda budou Pokémon GO a Android Wear přímo kompatibilní, odpověděl, že “je to dost pravděpodobné”.

S podobných vzezřením by mohla přijít hra i pro Android Wear

S podobných vzezřením by mohla přijít hra i pro Android Wear

V současnosti jsme svědky toho, jak popularita hry začíná opadávat. Není divu, startovní “hype” byl obrovský a úbytek hráčů byl očekáván. John Hanke ale ujišťuje, že současný stav hry je doslova jen špičkou ledovce, který se bude postupem času vynořovat nad hladinu oceánů s tím, jak se bude hra doplňovat a měnit. Podle Hankeho budou v budoucnosti moci hráči například bojovat mezi sebou přímo. Vzhledem k tomu, že má Niantic již spoustu zkušeností s AR díky Ingressu, můžeme bezpečně předpokládat, že aktualizace hry jsou strategicky naplánované tak, aby si udržely přesně tolik hráčů, o kolik tvůrci hry stojí. Kdo by také chtěl věčně přeplněné servery, že?

Budeme se těšit, až si Pokémon GO a Android Wear potřesou rukama a budou vzájemně kompatibilní. Možná tento krok i podpoří prodeje Android Wear zařízení, protože ti, kteří o chytrých hodinkách uvažovali budou mít další důvod, proč si je pořídit. V tuto chvíli se ale zdá, že doplněk Pokémon GO Plus jaksi pozbude významu.

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Hosan77

z aplikace
14.9.2016 22:10

To jsou dneska nesmysly….

RYKY

RYKY 0

z aplikace
14.9.2016 23:47

Doufám, že zákaz rootu odendaj, jinak budu navžy ve verzi 0.35.0

jakwubecnevedejkdosem

z aplikace
14.9.2016 23:53

Pokud vím, byl tu článek ve stylu “vše co potřebujete vědět o pokemon go, průběžně aktualizovaný”. Když je průběžně aktualizovaný, neměly by tyto novinky přidávany do něj? Můžete ho nechat připnutý na vršku webu a namrskat do něj co nejvíc reklam. Je to win-win vy máte money a lidi, co mají vkus, vidí jen okay-content články.

Cenzzor

z aplikace
15.9.2016 4:20

ryky na mobilu staci root skryt bud prez xposed nebo aplikaci co flashnes prez recovery…. podivej se na youtube uz tam na to je navod

RYKY

RYKY 0

z aplikace
15.9.2016 7:35

to cenzzor: to jo, ale nevím jestli to bude fungovat i na Mi3

eladmeh

z aplikace
15.9.2016 9:01

jenom blbec chytá Pokémony

DegiCZ

z aplikace
15.9.2016 10:40

eladmeh: jenom blbec musi psat kaomentare o nicem.

eladmeh

z aplikace
15.9.2016 11:52

DegiCZ : Máš naprostou pravdu

Cenzzor

z aplikace
15.9.2016 17:36

na telefonu v pohodw horsi je to s pc…

Pavel Sulc

16.9.2016 2:13

Trochu nechápu jedince kteří něco nesnáší vidí to něco v titulku a oni ne že ten článek neotevřou oni pod něj dokonce i píší komenty.Pokud ovšem nehledají konflikt pak je to celkem pochopitelný.Proboha kdo vás nutí to číst.

eladmeh

z aplikace
16.9.2016 13:42

Pavel Sulc: Svět Androida

Thomascz_gaming

ThomasCZ Gaming 0

25.9.2016 12:36

Dejte nějaký typ hodinek android wear na kterých to pujde

RSS (komentáře k článku)