Stoupne při pandemii obliba Pokémon GO? Nové podmínky jsou lákavé

Pokémon GO aktualizace koronavirus

Společnost Niantic, která je vývojářem a provozovatelem mobilní hry Pokémon GO, se rozhodla významně změnit mechaniku hraní s ohledem na aktuální pandemický stav ve světě. Hra, která byla před třemi lety extrémně populární, její obliba klesla a vloni zase dosáhla rekordních tržeb, dočasně sleví ze svých základních požadavků. Respektive bude k hráčům vstřícnější tak, aby se nemuseli vystavovat zbytečnému pohybu mezi lidmi. Zatímco za normálních okolností herní mechanika požaduje po hráčích pohyb a přesun na různá místa, v současné době na toto pravidlo nebude tak tlačit. Tím by mohla zlákat zpět i uživatele, kteří už aplikaci odinstalovali a zavrhli. Hru by mělo být možné hrát mnohem pohodlněji i z domova a jeho těsného okolí. Reálně se tak opravdu může stát, že koronavirus a související aktualizace Pokémon GO vrátí hře dřívější uživatele u nabere nové.

pokémon go xiaomi

Výzva pořád někam chodit byla v prvních týdnech po vydání aplikace zábavná, pak ale hra u některých lidí trochu “dojela” asi hlavně na tuto podmínku. Jestliže tato bariéra na nějakou dobu zmizí, mohla by se aplikace těšit na více aktivních hráčů. A to i u nás. Nahrává tomu aktuální stav v ČR. Co by tedy mělo být konkrétně jinak? Tak zaprvé extrémně spadla cena balíčků Incense, které posilují výskyt Pokémonů v okolí hráče. Sleva činí 99 % a tento téměř bezplatný balíček je nově aktivní celou hodinu. Aktualizace Pokémon GO v reakci na koronavirus pozitivně ovlivní i virtuální Inkubátory. Zařízení, ve kterých se očekávaní tvorové vylíhnou z vejce po zdolání určité vzdálenosti, budou pracovat dvojnásobnou rychlostí. Stacionární PokéStopy, ve kterých uživatelé získávají různé odměny, budou několikanásobně štědřejší. Z pravidel pro souboje pak zmizí podmínka pro fyzickou přítomnost obou soků na jednom místě.

Pokémon GO
Pokémon GO

Vše zmíněné by mělo podle autorů hry vést k tomu, že hráči nemusejí tak často opouštět své domovy a blízké okolí. Pomocí této aktualizace reaguje Pokémon GO na koronavirus velmi originálním způsobem. A nám se to líbí. Změny by měly být do hry aplikovány co nevidět a budou platné až do odvolání.

Hráli jste Pokémon GO? Kdy naposledy?

Zdroj: Polygon

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak hrat pokemon go nahled-1

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (4)