POCO X5 zaútočí na Evropu s nízkou cenou a solidní výbavou

POCO X5

Společnost POCO uvede za necelý týden, 6.února na trh dvojici nových modelů, POCO X5 a POCO X5 Pro. Půjde o nástupce populární řady, jejíž Pro verze se prodává i v Česku. Nyní unikla další várka informací, která prozrazuje téměř vše o základním modelu. Ten bude útočit na konkurenci s cenou okolo 5 – 6 tisíc korun.

Už teď je jisté, že se obou telefonů dočkáme i v Evropě. Jednomu z prodejců se nepodařilo utajit marketingové materiály, na kterých si můžeme všimnout několika specifikací. Telefon má dorazit s 6,67palcovým AMOLED panelem s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzorkovací frekvence pak bude činit 240 Hz a ve špičce se bude schopen rozjasnit na až 1 200 nitů. Nechybí mu certifikace Low Blue Light a 100% barevného prostoru DCI-P3.

Pod kapotou má tikat čipset Snapdragon 695, což už víme nějakou dobu. Výdrž dostane na starost 5000mAh baterie a na zadní straně počítejme se trojící snímačů. Ten hlavní dostane rozlišení 48 Mpx, doplňovat jej bude také 8Mpx ultraširoký a 2Mpx makro kamerka.

Co říkáte na chystané novinky od POCO?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)