Populární Poco X3 NFC má za sebou test zvuku u DxOMark. Jak si vedl?

POCO X3 NFC DxOMark zvuk

Telefon (Xiaomi) POCO X3 NFC, který momentálně patří mezi nejpopulárnější mobily střední třídy, absolvoval nedávno test na známém serveru DxOMark. Hodnocení fotoaparátů na tomto webu zatím nemá, nicméně už můžeme posoudit, jak je na tom se zvukem. V žebříčku se nedostal ani do první dvacítky, jeho výsledek je nicméně s ohledem na cenu a zařazení telefonu velmi dobrý. Schopnost POCO X3 NFC „ovládnout“ zvuk ohodnotil DxOMark třiašedesáti body, což telefon řadí na pětadvacátou pozici aktuálního seznamu nejlepších.

Xiaomi POCO X3 NFC zvuk DxOMark výsledek

Autory testu zaujal hlavně známý poměr ceny a výkonu. V mnoha ohledech je telefon obecně průměrný, nicméně na svou cenu velmi schopný. A to jak z hlediska přehrávání, tak i v oblasti záznamu. Umístění v třetí desítce nemusí na první pohled vypadat jako úspěch, ale je potřeba se podívat na konkurenci, které telefon čelil. Má nad sebou mnohem dražší a vybavenější telefony značek Samsung, Apple, Huawei, OnePlus nebo ASUS.

design

Zajímavé je, že nad POCO X3 NFC je v DxOMark žebříčku už jen jediný telefon Xiaomi, který má lepší zvuk. Je jím model Mi 10 Pro, který také celému seznamu vévodí. Novinka značky POCO dokázala po stránce zvuku překonat třeba Huawei Mate 30 Pro, Huawei P40 Pro, nebo herní kusy Lenovo Legion Phone Pro a Black Shark 3 Pro.

Jak moc sledujete audio schopnosti mobilů?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)