Poco X2 oficiálně potvrzen. Vtipná kampaň odkazuje na 4. únor

Poco X2 oznameni

Zhruba za týden se světu oficiálně představí následník telefonu Poco F1. Novinka s označením X2 by měla podle všeho nabídnout 120Hz displej, čipset Snapdragon 730G, 8 GB operační paměti, 256 GB úložiště a baterii s kapacitou 4 500 mAh. Že už jste ty parametry někde viděli? Ano, stejné má telefon Redmi K30. A diskutuje se o tom, že Poco X2 bude jen nově pojmenovanou verzí tohoto telefonu pro celosvětový trh. Je to zklamání? To asi necháme na vašem posouzení. K oznámení Poco X2 každopádně dojde jen pár dní poté, co firmy Xiaomi a Pocophone řekly světu o osamostatnění této dceřiné značky.

Musíme uznat, že zahájená kampaň je velmi originálně a vtipně pojata. Odstartovala na Twitteru, kde oficiální stránka Poco sdílela odkaz na produktový web. Ten nese podtitul “Smooth AF”, což by se dalo slušně přeložit ve formě “Jemný jako prase”. Prezentace tedy propaguje zejména displej s vysokou snímkovací frekvencí 120 Hz. Když web otevřete na počítači, uvítá vás vtipná hláška “Při tvorbě webu nám došly peníze, takže je vytvořený jen pro mobily. Že si ho teda otevřeš na něm?”. V podstatě to popírá princip stavby webů, kdy je většinou jeho úprava pro telefony mnohem náročnější, ale o to tu v rámci oznámení Poco X2 nejde.

Když se na stránky podíváte z mobilního zařízení, web vám přizpůsobí obsah podle zjištěné frekvence displeje. Pokud na něj vstoupíte s telefonem se standardní hodnotou 60 FPS, v podstatě se vám vysměje ve stylu “Jaké to je, když máš obrazovku s 20 let starou technologií?”. Na telefonu s 90 Hz displejem se zobrazí hláška “Je roztomilé, když si myslíš, že máš jemný a rychlý displej”. Někteří uživatelé ASUS Rog Phone II odhalili i reakci na 120Hz obrazovku. “Jo tak ty si myslíš, že utratit všechny ty peníze za nejnovější a nejlepší telefon stálo za to?” zní odpověď webu. Originální komunikaci doplňují také vtipné reakce na Twitteru, kde se o oznámení Poco X2 velmi diskutuje.

Co očekáváte od Poco X2?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)