Dva oblíbené Poco telefony dostávají MIUI 14, Androdu 13 se však dočkal pouze jeden

Poco telefony dostávají MIUI 14

Smartphony Poco X3 NFC a Poco X3 Pro patří bezesporu mezi nejvíce oblíbené smartphony za dobu existence této značky spadající pod čínské Xiaomi. Je tedy více než vítané, že na ně výrobce stále myslí a dopřává jim řádnou softwarovou péči. To ostatně dokazuje i fakt, že tyto dva oblíbené Poco telefony dostávají MIUI 14.

Oblíbené Poco telefony dostávají MIUI 14

Na novější Poco X3 Pro, které brzy oslaví 2 roky od svého představení, brzy dorazí MIUI 14 postavené na nejnovějším Androidu 13. Oproti tomu na starší, a pochopitelně i o něco hůře vybavené, Poco X3 NFC by v brzku měla začít přistávat aktualizace obsahující nadstavbu MIUI 14 běžící nad Androidem 12. I když je u smartphonů Xiaomi tradičně hlavním nositelem změn právě MIUI, je trochu škoda, že se i starší model nedočkal nejnovějšího Androidu. Na druhou stranu, je ale rozhodně pořád lepší zůstat na starší verzi systému než uživatelům přinést ne zcela vyladěný systém.

Poco telefony dostávají MIUI 14

Konkrétně pak v případě Poco X3 Pro začala distribuce aktualizace na MUI 14 a Android 13 hned v několika regionech, zahrnující právě i EU varianty tohoto smartphonu. Tento aktualizovaný firmware pak nese označení V14.0.0.3.TJUEUXM. Zrovna tak by se aktualizace měli dočkat i majitelé globální varianty Poco X3 Pro, v tomto případě s označením V14.0.1.0.TJUMIXM. U modelu Poco X3 NFC se pak na MIUI serverech zatím objevil pouze build s označením V14.0.0.2.SJGMIXM – tedy určený pro globální verzi tohoto smartphonu.

Dostalo již vaše Xiaomi / Poco / Redmi aktualizaci na MIUI 14?

Zdroj: Xiaomiui.net [1],[2]

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)