Další zajímavý levný mobil POCO míří do Evropy

poco m4 5g

Společnost Xiaomi představila nedávno v Indii telefon POCO M4 5G, který se snaží zaujmout novým designem, slušným výkonem nebo solidním displejem. To vše navíc za velice sympatickou cenu. Varianta Pro se u nás už nějaký ten pátek prodává ale vypadá to, že se dočkáme i této verze u nás v Evropě.

POCO M4 5G se dočká premiéry v Evropě

Mobil byl spatřen na certifikační komisi NBTC a označuje se jako 22041219PG. Již dříve se přitom objevil na FCC a IMDA, dalších důležitých úřadech. Tyto formální záležitostí bývají zpravidla jedním z posledních kroků, než se zařízení na daném trhu oficiálně představí.

Telefon POCO M4 5G láká na 6,58palcový IPS LCD panel s Full HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Pokrývá jej navíc ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass 5. Na zadní straně nalezneme hlavní 50Mpx foťák a pod kapotou tiká čipset MediaTek Dimensity 700 v kombinaci s 6 GB RAM a 128GB úložištěm, které lze navíc rozšířit díky slotu na microSD kartu. Výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 18W nabíjení. Samozřejmostí je také Android 12.

V Indii se tento kousek prodává v přepočtu za asi 4 000 Kč. Vzhledem k faktu, že se u nás momentálně verze Pro dá koupit za 5 290 Kč se dá očekávat, že evropská cena nebude nijak dramaticky vyšší, než ta indická.

Dává vám příchod POCO M4 5G do Evropy smysl?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)