Poco C40 je základní mobil s velkým displejem a 6000mAh baterií

poco c40

POCO C40 se pár týdnů zpět ukázal ve Vietnamu a nyní míří tento základní kousek na celosvětový trh. Vyznačuje se solidní kapacitou baterie nebo čipem od poměrně neznámého výrobce. Pojďme se na něj tedy mrknout.

Poco C40 láká na 6000mAh baterii

Přední stranu pokrývá 6,71palcový LCD displej s HD+ rozlišením a kapkovitým výřezem, jak už to u levnějších mobilů bývá. Na zadní straně nalezneme přes celou šířku modul fotoaparátů, ve kterém se mimo 13Mpx hlavní snímač a 2Mpx hloubkovou kameru nachází také čtečka otisků prstů. Pod kapotou pak tiká čipset od čínského výrobce JLQ. Konkrétně jde o model JR510, který disponuje šesti jádry, z toho jsou dvě výkonná a čtyři úsporná. Výkonem by se měl přibližovat například Helio G35 od MediaTeku.

Výdrž dostala na starost 6000mAh baterie s podporou 18W nabíjení. V balení však naleznete pouze 10W adaptér, ale alespoň něco. K dostání bude ve verzích 3/32 GB a 4/64 GB. Úložiště bude navíc rozšiřitelné díky slotu na microSD kartu. Bohužel v tuto chvíli neznáme evropskou cenu, ve Vietnamu se ale prodává za přibližně 4 tisíce korun. Dá se ale očekávat, že bude u nás cena o něco nižší. Za podobné peníze se totiž dají sehnat mnohem lepší mobily, ať je řeč o Redmi Note 11, Galaxy A13 nebo třeba realme 8.

Jak se vám líbí nové POCO C40?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)