Menu

Populární aplikaci počasí Weather Timeline už nenajdete na Google Play

O aplikaci Weather Timeline jsme již několikrát psali a rovnou i několikrát doporučovali jako jednu z nejlepších aplikací pro počasí, která se dá na Androidu sehnat. Bohužel od dnešního dne to již neplatí. Oblíbená aplikace byla stažena z Google Play a nedá se již koupit. Ti, kteří ji už dříve zakoupili, tak ji můžou stále používat.

Aplikace Weather Timeline nebyla výdělečná, proto skončila

Sam Ruston je vývojář, který stojí za oblíbenými aplikacemi. Bohužel jeho dva nejoblíbenější projekty potkaly podobný osud – byly staženy z Google Play. Zajímavé je to, že důvod je u obou aplikací stejný – a to API. Sam Ruston už byl nucen dříve tento rok stáhnout kladně přijatého klienta pro Twitter s názvem Flamingo. A to kvůli omezení ze strany Twitteru.

U aplikace Weather Timeline je to kvůli tomu, že nebyla výdělečná. V aplikaci jste si mohli vybrat několik zdrojů počasí, jenže přístup k API stojí peníze a vzhledem k tomu, že za Weather Timeline se platil jen jednorázový poplatek cca 45 Kč, tak se časem snižoval i počet peněz, které za aplikaci obdržel a došlo to do takového bodu, že se již nevyplatí ji mít na Google Play. Právě jednorázový poplatek byla jedna z výhod oproti konkurenci, jako je třeba Dark Sky. Za tuto aplikaci se platí roční předplatné.

Pokud již Weather Timeline vlastníte, tak by se nic výrazného nemělo měnit. Alespoň to slibuje Sam Ruston. Aktualizace nadále plánuje vydávat, i když už pravděpodobně updaty nebudou přicházet s novými funkcemi, ale budou se zaměřovat na funkčnost a optimalizaci.

Používáte aplikaci Weather Timeline?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 148

18.9.2018 3:28

Tak teď by mě zajímalo, z čeho žijí aplikace zdarma, které jsou zároveň bez reklam? Jinak je jasný, že uživatelé budou používat spíše takové.

Radeg

radeg 39

18.9.2018 6:15

Mně by spíš zajímalo, když už aplikaci koupit nepůjde, ale stávající uživatelé ji nadále budou moci používat, z čeho že bude financovat přístup k API zdrojů počasí.

RSS (komentáře k článku)