Flamingo: Twitter v designu Material od autora Weather Timeline

flamingo_ico

Ačkoli sociální síť Twitter není v našich končinách ani zdaleka tak populární, jako Facebook, existuje pro ni nespočet klientských aplikací. Jednou z posledních novinek je Flamingo, pocházející z dílny Sama Rustona – autora aplikace Weather Timeline (recenzovali jsme před dvěma roky ve článku Weather Timeline: počasí v moderním designu „Material“ se strojem času).

Podobně jako zmiňovaná aplikace s předpovědí počasí, také klient sociální sítě Twitter téměř až otrocky dodržuje standardy designového trendu Material. Aplikaci pořídíte v Obchodě Play za 42 korun, což na beta verzi není právě málo. Potěšujícím faktem je alespoň skutečnost, že vás pak nečekají žádné další poplatky v podobě nákupů v aplikaci.

Uživatelské rozhraní se nese dle očekávání v duchu karet, přičemž na hlavní obrazovce můžete pročítat časovou osu, po stranách pak najdete sekce se zmínkami a soukromými zprávami. Flamingo podporuje více uživatelských účtů, zvládá základní vyhledávání, ale i pokročilé funkce, jako je správa seznamů a úprava profilu. Asi největší devizou této aplikace jsou široké možnosti přizpůsobení – připraveno je deset grafických témat, která lze dále upravovat změnou barev, velikosti a typu písma.

Dle redaktora Michaela Cridera ze serveru Android Police, který aplikaci testoval, je ale znát, že se jedná o beta verzi. Aplikace prý občas spadne a chybí jí widget. “Závislákům” na Twitteru tak doporučuje vyčkat zatím u osvědčeného a stabilního řešení. Protože ale Twitter dovoluje alternativním aplikacím jen omezený počet “tokenů,” bude možná dobré v případě zájmu nečekat a Flamingo zakoupit.

Co Flamingo slibuje?

Autor aplikaci prezentuje jako “Jasného a barevného klienta Twitteru s jednoduchým a široce přizpůsobitelným uživatelským rozhraním.” Má poskytovat zážitek díky precizně zpracovanému prostředí ve stylu “Material.” Připravena je možnost přepínat mezi více uživatelskými účty, přičemž každý účet může mít jiné grafické téma. Aplikace podporuje animované GIFy, přidávání animací ze služby Giphy, ukazuje náhledy obrázků a uživatelské profily pouhým podržením prstu na obrazovce.

Aplikaci si zatím zakoupilo jen několik desítek uživatelů, přičemž její průměrné hodnocení v Obchodě Play je 4,7. Instalační balíček velký 5,8 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.2 a vyšším.

Flamingo for Twitter
Flamingo for Twitter

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)