AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě. Čím chce zaujmout?

AccuWeather-přináší-předpověď-počasí-ve-virtuální-realitě-ikona

Aplikací s předpovědí počasí pro mobilní telefony jsou desítky, možná i stovky. Proto dá docela práci najít nějakou, která je něčím výjimečná. AccuWeather nechce být jedním z mnoha, a proto přišel s něčím, co konkurence ještě nemá: přináší předpověď počasí ve virtuální realitě. Je určena pro Samsung Gear VR a slibuje pohlcující zprávy o počasí, inovativní předpovědi a 360stupňový zážitek.

AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě AccuWeather přináší předpověď počasí ve virtuální realitě

Na první pohled to zní jako jeden z nejméně zajímavých zážitků virtuální reality, jaký si lze představit. Tuto domněnku potvrzují i snímky aplikace, které zobrazují víceméně obvyklé informace, zabalené do 3D prostředí. Těšit se tak můžete na zobrazení aktuální a očekávané teploty, vlhkosti a UV indexu. K dispozici budou údaje o současných podmínkách, denní a hodinové předpovědi, včetně rychlosti větru, rosného bodu, směru větru a srážek. Chybět nebudou výstrahy a varování, pocitová teplota a vlastní předpověď srážek pro danou lokalitu AccuWeather MinuteCast. Podstatně zajímavější bude možnost prohlédnout si extrémní počasí v akci v podobě 360stupňových klipů. AccuWeather láká, že každý týden bude přidávat nová videa, a doufá, že poskytne uživatelům pohled na nejvíce vzrušující povětrnostní jevy na Zemi.

Předpověď počasí ve virtuální realitě

Tisková zpráva označuje novou aplikaci sloganem “počasí pro život” a pochopitelně oplývá superlativy jako “exkluzivní” či “revoluční nové způsoby”. Slibuje také přístup k nejnovějším personalizovaným, lokalizovaným informacím o počasí s vynikající přesností.

Aplikace je od víkendu zdarma k dispozici na Oculus Store, logicky vyžaduje připojení k Internetu a je velká 166 MB. Abyste ji mohli vyzkoušet, budete potřebovat Samsung Gear VR a kompatibilní zařízení – jmenovitě Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy Note5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Steven Smith, prezident společnosti Digital Media v AccuWeather, k tomu uvedl: “AccuWeather je nadšen z partnerství se společností Samsung, které zahajuje aplikací AccuWeather – Počasí pro život pro Gear VR, jenž přináší uživatelům na celém světě nejpřesnější a nejvíce inovativní předpovědi počasí a informace.”

Je předpověď počasí ve virtuální realitě dobrým nápadem?

Zdroje: engadget.com, oculus.com, androidpolice.com, sammobile.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)