Počasí.cz se propojuje s Windy, nabídne meteoradar, vývoj teploty i celosvětovou předpověď

předpověď počasí cz radar bouřky

Počasí.cz je webová aplikace české společnosti Seznam, na internetu je toto zpravodajství dostupné již několik let. Nyní přichází se zcela novým designem a bližším propojením s Windy, dalším projektem majitele největšího českého vyhledávače. Díky tomuto propojení Počasí.cz nově umožňuje celosvětovou předpověď a zobrazí předpokládaný vývoj teploty doplněný o meteoradar.

Počasí.cz se chlubí zbrusu novým vzhledem, který je plně responzivní, tedy přizpůsobený i pro zobrazení na mobilních zařízeních. Jeho součástí je také dlouhodobá předpověď počasí na šest dní dopředu. Radar převzatý z Windy pak zobrazuje upozornění na bouřky i případné srážky v rozsahu dvanácti, šesti a jedné hodiny. V jeho pravé části je pak detailněji zobrazeno počasí „na dnes“, které zobrazuje pocitovou teplotu, rychlost větru, BIO zátěž a tlak, stejně jako množství srážek. Na dolní liště je zobrazeno zjednodušené, předpokládané počasí na zítra a zmíněná dlouhodobá předpověď.

počasí cz radar bouřky windy

Níže je pak uvedena hodinová předpověď, která funguje pro všechny položky z výše umístěné lišty. Najdete zde přehledný vývoj teploty, informace o srážkách i o větru spolu s grafickým znázorněním průměrné denní teploty.

předpověď počasí dnes

Oproti Windy, nebo jiným aplikacím, specializovaným na předpověď zobrazuje Počasí.cz pouze stručné množství informací. Tento způsob sledování počasí tak bude pravděpodobně vyhovovat zejména uživatelům, kteří nejsou zvyklí jeho vývoj pravidelně sledovat. Přesto se však jedná o šikovný nástroj obsahující zmíněný radar na bouřky, počasí na dnes i zítra a vývoj teploty. Výhodou může být také přehledná dlouhodobá předpověď a níže zobrazované články zaměřené právě na meteorologii.

Líbí se vám nový vzhled pro předpověď Počasí.cz?

Zdroj: Seznam blog

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)