Oficiálně: Playstation 5 přijde na podzim 2020. Co o něm víme?

playstation 5

Sony vždy nechávalo informace o svých chystaných konzolích pod pokličkou. Nyní však společnost zřejmě mění strategii a spoustu informací nám o nadcházející generaci Playstationu prozradila již teď. V rozhovoru pro Wired se rozpovídal CEO Playstationu Jim Ryan i Mark Cerny, hlavní designér nové konzole. Jaký tedy bude chystaný Playstation 5?

Hned ze začátku Jim prozradil název nové konzole, který zřejmě nikoho nepřekvapí. Bude se jmenovat prostě Playstation 5 a ihned poté sdělil, že konzole vyjde v listopadu 2020, tedy ve skvělý čas k nákupu vánočních dárků. Mark Cerny pak odpověděl na otázku ohledně výkonu. Playstation 5 má podporovat ray tracing, který bude poháněn grafickou kartou. Půjde o podobné řešení, jako v nových grafických kartách Nvidia RTX. To nám napovídá, že výkon nové konzoli rozhodně chybět nebude. Konkrétní hardwarové specifikace si zatím oba dva pánové nechali pro sebe. Původní spekulace o podpoře 8K rozboural Jim slovy, že bude konzole podporovat 4K hraní při obnovovací frekvenci 120 Hz. To je jistě skvělá zpráva pro ty, kteří mají k herním konzolím odpor kvůli jejich slabé snímkovací frekvenci.

SSD disk má být dle jejich slov mnohem rychlejší, než u současných generací. Díky tomu můžeme očekávat bleskové starty, instalace i rychlejší načítání her. Velkého přepracování se dočká také DualShock páté generace. Ten dostane haptickou odezvu, kterou můžeme znát například z mobilních telefonů. Díky ní se hráč dostane více do hry díky věrnější odezvě na to, co se ve hře děje. Hráč má prý už z haptiky poznat, zda se prohání závodním okruhem nebo se jako odstřelovač ukrývá ve vysoké trávě. Tlačítka L2 a R2 mají disponovat různými úrovněmi tuhosti. Díky tomu hravě rozeznáme, zda na někoho míříme nebo zda akcelerujeme se supersportem. Poslední, co o novém DualShocku víme je fakt, že bude disponovat oboustranným USB-C konektorem.

Těšíte se na Playstation 5?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)