Playmoji AR už nebude exkluzivní funkcí Pixel telefonů: Google plánuje rozšíření na další telefony

playmoji ar rozsirena realita google arcore

Google chce dostat rozšířenou realitu mezi co nejvíce lidí. I z toho důvodu plánuje funkci Playmoji AR i na jiné telefony než Google Pixel. Jako první se pravděpodobně dostane na telefony značky Motorola.

Playmoji AR jsou 3D emoji ikony, které si můžete vložit do reálného světa

Pokud nejste s rozšířenou realitou obeznámeni, doporučujeme náš článek o ARCore. Ve zkratce se jedná o nástupce pokročilé rozšířené reality Google Tango, akorát s tím rozdílem, že již nejsou potřeba speciální senzory, ale stačí klasický fotoaparát. Díky tomu se dá služba mnohem lépe rozšiřovat dále na jiná zařízení.

Google Pixel 3 | Childish Gambino Playmoji

Google Pixel 3 | Childish Gambino Playmoji

A právě Playmoji AR je jedna z těch oblíbenějších funkcí. Například minulý týden se o této funkci hodně mluvilo ve spojení s předávání cen Grammy, kdy se Google spojil s rapperem, který je známý pod uměleckým jménem Childish Gambino. Video můžete vidět výše. Právě na různé slavné osobnosti a značky se Google v poslední době zaměřuje.

playmoji ar samolepky rozsirena realita

Vidět můžete Playmoji ze světa Star Wars, Stranger Things apod. Podle posledních informací serveru 9to5google se služba rozšíří i na další telefony mimo řadu Pixel. A to pomocí služby Google Lens. První zmínky už byly objeveny v aplikaci fotoaparátu společnosti Motorola, kde se zmiňuje, že na konci února bude funkce dostupná pro moto Z3 a moto Z3 Play. V minulém roce již byla spuštěna tato funkce i na LG G7 ThinQ, jenže korejská společnost si vytváří vlastní verze 3D samolepek a nespoléhá se na Google.

Google Play Services for AR
Google Play Services for AR

Líbí se vám Playmoji AR? Těšíte se na rozšíření i na další telefony?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)