Menu

Platby s Google Pay se rozšiřují: Nově se podporuje více než 1100 eshopů

České zastoupení společnosti Google před malou chvílí oficiálně oznámilo rozšíření pro platby s Google Pay. Díky nové spolupráci s Global Payments Europe (GPE) se dá pomocí tlačítka GPay zaplatit v e-shopech mnoha firem. Největší výhodou je úspora času. Zcela totiž odpadá nutnost pokaždé znovu vyplňovat dlouhé formuláře s platebními údaji.

Platby s Google Pay se v Česku rozšiřují do více než 1100 eshopů

Nová spolupráce s Global Payments Europe umožňuje platbu v eshopech firem jako je například Datart, Dr. Max, Baťa, ČSA, Notino, PetCenter, T-Mobile, Sportisimo či Zoot. V poslední době jde o několikáté rozšíření Google Pay. Nedávno například oznámila společnost Google partnerství s poskytovatelem benefitů, firmou Edenred, a systém mobilních plateb do své aplikace zařadil také evropský autobusový dopravce FlixBus. A na podzim tohoto roku by se konečně mělo dostat i na podporu nových bank.

novinky v google pay

„Google Pay umožňuje jednoduše a bezpečně platit v obchodech, online i v mobilních aplikacích. Zákazník s sebou nemusí nosit peněženku, při placení v obchodě pouze přiloží
mobil k bezkontaktnímu terminálu, při placení online nemusí vždy znovu vyplňovat údaje o platební kartě do platební brány, ” říká Petr Šmíd ředitel consumer marketingu pro střední Evropu ve společnosti Google.

Kromě platebních karet lze ukládat a využívat věrnostních a dárkových karet. Důraz je kladen hlavně na bezpečnost. Při platbě u obchodníků nesdílí Google Pay data o vaší platební kartě s obchodníkem, při ztrátě telefonu je možné ho na dálku zamknout jiným heslem, nebo celý vymazat. Není však nutné deaktivovat platební kartu, neboť její údaje se v telefonu nenacházejí.

Google Pay
Google Pay
Developer: Google LLC
Price: Free

Máte v plánu platit přes Google Pay i v eshopech?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

Mkyral

Marián Kyral 8

27.8.2018 15:27

Tak pokud nebude u eshopu PayPal, tak bych tím GPay klidně i zaplatil. Jen jsem z článku nepochopil, jak přesně to bude fungovat. Stejně jako PayPal?

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

27.8.2018 15:33

Ano, v podstatě jako PayPal. Vyberete platbu s Google Pay a přihlásíte se účtem, na kterém máte Pay aktivní.

Spaidy

Spaidy 2

27.8.2018 17:31

Má to fungovat už dneska ale u Bati , Datartu ani Sportisimo ta možnost tam zatím není.

SBuddha

SBuddha 0

27.8.2018 22:41

Přiznám se, že od doby co jsem objevil GPay tak platím jen tím. Mobil opravdu tahám skoro všude. Snad jen při kupování MHD lístků v buse tak tam musím přikládat kartu, jinak jsem s GPay neměl nikde problémy :) a vítám další možnosti.

Sexipsik

sexipsik 1

28.8.2018 8:23

Taky bych rád platil přes Pay, ale co naplat – ČSOB to neumožňuje.

RSS (komentáře k článku)