Platby mobilem s NFC konečně přichází do Česka! Už jsme ani nedoufali

Platby mobilem skrze NFC – náhleďák

Už jsme ani nedoufali, že bychom se letos mohli dočkat placení pouhým mobilem přes NFC, bez nutnosti splnění nesmyslných požadavků na konkrétní banku, operátora a speciální SIM kartu. O to větším překvapením je, že nám dnes dorazila tisková zpráva, ze které se dozvídáme, že ČSOB se chystá vydat aplikaci, která právě platby mobilem skrze NFC umožní.

ČSOB jde na to, platby mobilem v Česku startují

Banka ČSOB v tiskové zprávě slibuje představení nové aplikace pro Android, díky které už její klienti nebudou muset vytahovat kartu z peněženky. Představena má být již 23. června, tedy za necelý týden. ČSOB tím jako první česká banka dělá odvážný krok, který údajně chystala již delší dobu.

Teď ještě budeme všichni potajnu doufat, že tento krok strhne lavinu a české banky se budou moci přetrhnout o to, kdo bude další. Mezi českými uživateli jde totiž o možnost, na kterou již čekají dlouhé roky a dosud jim byla odpírána. Android Pay v Česku je prozatím v tuhle dobu ve hvězdách.

 

Čeští uživatelé již o mobilním placení slyšeli mnohokrát, což dokazuje i veřejný průzkum na serveru Vyplnto.cz. Na druhou stranu ale často vůbec netuší, co je to NFC a jak se dá právě při placení mobilními telefony použít. Snad tedy pomalu přichází čas na všeobecnou osvětu.

Zdroj: tisková zpráva

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)