Plastový Xiaomi Pocophone F1 má za sebou test odolnosti: Jak dopadl?

test odolnosti plastovy xiaomi pocophone f1

Plastový Xiaomi Pocophone F1 se ve velkém přiřítil na trh s telefony. Zaujme hlavně perfektním poměrem cena/výkon, kdy s cenovkou menší než 10 tisíc nabízí čipset Snapdragon 845. Aby Xiaomi mohlo na takhle nízkou cenovku dosáhnout, muselo se někde šetřit. Jedna z věcí je to, že je vyroben z plastu. To v mnoha ohledech vadit nemusí, ostatně i v naší recenzi Pocophone F1 obstál po stránce zpracování. Co se ale s ním stane v testu odolnosti? Zjistěte to ve videu níže.

Plastový Xiaomi Pocophone F1 prošel testem odolnosti téměř bez problémů

Telefon je vyroben z plastu, a to včetně rámu a tlačítek. TO určitě vyvolává určité obavy v pevnosti celého zařízení. Plusy a mínusy plastových zad jsou známé. Zajímavé je, že u Pocophone F1 se mnoho mínusů po stránce kvality zpracování nenachází. Telefon vydrží i to, co některé jiné kovové a skleněné telefony nevydržely. Neohýbá se, při použití síly nepraskl, i když byl extrémně prohnutý. Jedinou věcí, kde jdou u tohoto telefonu vidět mínusy, jsou škrábance. Stačí vám i mince nebo klíče k tomu, abyste si plastová záda poškrábali.

Pocophone F1 Durability Test – Can ‘Cheap’ also be ‘Durable’?

Pocophone F1 Durability Test - Can 'Cheap' also be 'Durable'?

Přední stranu chrání tvrzené sklo, odolá stejně jako velká většina mobilní konkurence. Plus je to, že čtečka otisků prstů je také chráněná proti poškrábání. To je něco, co jsme u mnoha telefonů nemohli vidět. Fotoaparáty jsou také chráněné sklem. Více můžete vidět v testu odolnosti, který si připravil Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything.

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1

1.0
  • Displej 6.18", 2246 x 1080 pixelů, IPS
  • Procesor Snapdragon 845
  • RAM 6 GB
  • Fotoaparát 12 MP + 5 MP
  • Baterie 4 000 mAh
  • Cena od 9 999 Kč

Vlastníte již Pocophone F1? Jak se vám zatím telefon líbí?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)