TOPlist

Přichází placený Facebook. Co a za kolik nabídne?

Placený Facebook Meta Verified předplatné premium

Na přihlašovací stránce největší sociální sítě světa dlouhé roky visela věta ve stylu „Facebook je a vždy bude zdarma“. Když jsem se nyní díval, už tam není. Možná proto, že by tak trochu neodpovídala realitě. Mark Zuckerberg před několika hodinami na svém profilu oznámil, že ve dvou zemích začíná fungovat placený režim Meta Verified. Jak název napovídá, platit se bude hlavně za ověření u účtu a tedy modrou „fajfku“ u jména. Podobně jako v rámci Twitter Blue, jen to bude dávat trochu větší smysl.

„Tento týden začínáme zavádět službu Meta Verified. Umožní ověřit váš účet pomocí státního průkazu totožnosti, získat modrý odznak, dodatečnou ochranu proti účtům, které se vydávají za vás, a přímý přístup k zákaznické podpoře,“ napsal šéf společnosti Meta. Z jeho popisu je patrné, že nejde jen o samotné označení, ale platící uživatelé budou mít i další privilegia. Dá se tedy říci, že skutečně vzniká jakýsi placený Facebook. I když zatím jen s hrstkou výhod.

Měsíční cena služby Meta Verified začíná na 11,99 dolarech na webu (asi 270 Kč) nebo 14,99 dolarech v systému iOS (cca 330 Kč). „Tento týden ji zavedeme v Austrálii a na Novém Zélandu a brzy i v dalších zemích,“ prozradil Zuckerberg. Podobné označení profilu nabízí v rámci placené služby Blue také konkurenční Twitter. V jeho případě je však problém s tím, že ve skutečnosti nejde o žádné ověření totožnosti.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Připlatili byste si za tyto výhody?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)