Google Play dovolí vyzkoušet placené hry. Ihned a bez instalace

Google Play dovolí bez instalace vyzkoušet i placené hry

Každoroční událost pro android vývojáře Google Playtime přinesla několik novinek. Některé z nich oceníme i my – obyčejní zákazníci. Například možnost vyzkoušet bez instalace i placené hry vypadá užitečně. Co se objevilo dalšího?

Instantní aplikace bez instalace – atraktivní balení pro demoverze placených aplikací

O instantních aplikacích bez instalace jsme psali již dříve. Ale dosud jsme takto mohli vyzkoušet pouze hry, které byly dostupné zdarma. Nyní takto budeme moci vyzkoušet i hry placené. De facto to budou taková instantní dema. Vývojářům se též ulehčí práce s integrací instantního módu. Dnes vývojáři museli mít dvě verze hry – instantní verze musela být udržována samostatně. V budoucnu bude stačit jen jedna, protože vývojáři dostanou možnost vyčlenit některé části hry jako instantní. Usnadní se jim tak vývoj a my se snad dočkáme širší podpory instantního módu.

Druhou novinku najdeme u dosud nevydaných her ve vývoji. U těch se objeví možnost nechat se upozornit na vydání aplikace. Google Play vám tak dá vědět, až vámi očekávaná hra bude dokončena. Žádná rozpracovaná hra vám již neunikne. Další novinkou je možnost aktualizovat hru bez nutnosti jejího ukončení. Tuto funkci musí ale podporovat i vývojář dané aplikace a funkce se zatím jen testuje. Dostupná bude až během několika následujících týdnů. O něco praktičtější bude menší velikost instalačních balíčků. Google se dušuje, že se aplikace zmenší v průměru o 8 % a na systémech s minimálně Android 6+, dokonce o 16 %. Aplikace nebude třeba upravovat, vývojářům bude stačit překompilovat stávající aplikaci v nové verzi Android Studia.

Průměrná velikost instalačních APK souborů stále roste

Průměrná velikost instalačních APK souborů stále roste

Dle Googlu, s každými 6 MB velikosti aplikace, klesá počet dokončených instalací zhruba o jedno procento. Pokud to je pravda, tak poté dává smysl jeho snaha udělat aplikace co nejmenší a zároveň je spouštět co nejrychleji bez instalace. Instantní mód u placené hry najdete například u hry Umiro. Nechat si upozornit při vydání můžete třeba u
Looney Tunes World of Mayhem – Action RPG.

Looney Tunes™ World of Mayhem
Looney Tunes™ World of Mayhem

Která z novinek vám přijde nejpraktičtější?

Zdroj: 9to5google.comandroidauthority.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)