DxOMark: Google Pixel Fold má (taky) nejlepší displej na světě

Google Pixel Fold DxOMark nejlepší displej test

Poslední roky je zvykem, že v různých testech kvality mobilních displejů se na předních příčkách opakovaně umísťují hlavně telefony značek Samsung a Apple. Nedávno proti tomuto trendu úspěšně vystoupil, alespoň podle žebříčku na serveru DxOMark, telefon Honor Magic5 Pro, který se po hodnocení redakce usadil rovnou na prvním místě. Považujete to za velké překvapení? Tak to ještě nevíte, kdo se k němu nyní přidal s úplně stejným bodovým ziskem a pozor… ohebným displejem. Nový Pixel Fold.

Google Pixel Fold: The Only Foldable Engineered by Google

Google Pixel Fold: The Only Foldable Engineered by Google

Ano, nový flexibilní telefon, za jehož výrobou stojí americký Google, se momentálně nachází na děleném prvním místě se zmíněným Honorem. Oba mají 151 bodů a dvoubodový náskok na Apple iPhone 14 Pro a 14 Pro Max a tříbodový na Samsung Galaxy S23 Ultra a Galaxy S23. Se 146 body je na sedmém místě Google Pixel 7 Pro, který si (nutno podotknout, že se Samsung displejem) rozhodně nevedl špatně. Nicméně překonal jej, dost překvapivě, ohebný mladší sourozenec.

Google Pixel Fold displej test DxOMark žebříček

„Google Pixel Fold podal v našem testování displeje vynikající výkon a v žebříčku se umístil na prvním místě. Zařízení vede mezi všemi zařízeními jak ve svém ultraprémiovém segmentu, tak v celé databázi díky velmi příjemnému podání barev, jasné obrazovce a dobře přizpůsobenému jasu a kontrastu pro video obsah HDR10. Pixel Fold navíc těží z velmi dobré správy barev, kdy barvy zůstávají věrné jak pro statický, tak dynamický obsah,“ stojí v úvodu hodnocení od DxOMark.

Google Pixel Fold displej test DxOMark hodnocení

Pro ujištění uvádíme, že je tu opravdu řeč o primárním flexibilní displeji. Tedy panelu s úhlopříčkou 7,6 palce, rozlišením 1 840 x 2 208 pixelů a poměrem stran 6:5. Výsledek skládacího Pixelu je překvapením i z toho důvodu, že dosavadní lídr v produkci ohebných telefonů a současně dodavatel displejů pro běžné Pixely, tedy korejský Samsung, má své zástupce v žebříčku o dost níž. Uvidíme, jak si povedou očekávané novinky Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na tento výsledek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)