Popírá Pixel 6 Pro zákony fyziky? 60Hz režim žere víc než 120Hz

Google Pixel 6 Pro 60Hz spotřeba

Výrobci nejmodernějších mobilů si dávají hodně záležet na tom, aby displeje s vysokým kmitočtem zkrotili natolik, aby nebyly nesnesitelně velkými žrouty energie. Na scénu tak v poslední době vstoupila například adaptivní alias dynamická obnovovací frekvence. S nimi je spotřeba mnohem menší starostí. Čím více Hz totiž displej má, tím více logicky vysává baterii. Nebo ne? Zdá se, že nový Google Pixel 6 Pro tuto základní domněnku trochu obloukem vyvrací.

Analytikům ze serveru AnandTech se podařilo zjistit, že spotřeba u 60Hz režimu displeje v nejnovějším a nejsilnějším Pixelu překonává tu u 120Hz módu. A to nikoli v nějaké extrémní situaci, ale v poměrně běžných podmínkách. Naměřené údaje (v grafu) ukazují, že s minimálním nastaveným jasem má mobil v tmavém prostředí jasně nejvyšší spotřebu u nejvyšší frekvence. Při postupném “zesvětlování” prostředí kolem mobilu se ale překvapivě ukázalo, že ve středních hodnotách má Pixel 6 Pro s 60Hz frekvencí vyšší spotřebu než ve dvojnásobném módu.

Něco takového by pochopitelně displej dělat neměl a očekává se, že Google tento nešvar zkusí eliminovat nějakou softwarovou aktualizací. Snad brzy a úspěšně. S ohledem na fakt, že recenzenti zatím výdrž celého mobilu chválí, nemá tato zvláštnost kolem kmitočtů obrazovky pravděpodobně velké dopady. Ale pozoruhodné to určitě je. Méně vybavený bratříček Pixel 6 a jeho 90Hz displej přitom tímto problémem netrpí.

Jakou frekvenci má displej ve vašem mobilu?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)