Další utajená vlastnost Pixelu 5 je neviditelný reproduktor

Pixel 5 reproduktor pod displejem

Google Pixel 5 skrývá mnoho překvapení, kterých si při představení nikdo všimnul. Jednou z takových vlastností přední reproduktor pro telefonní hovory. Na telefonu se souměrnými rámečky totiž tento prvek úplně chybí. Jak inženýři v Google vyřešili konstrukci předního reproduktoru?

Pixel 5 má po celé přední straně telefonu tenké rámečky. Design vypadá na první pohled stejně jako u Pixelu 4a, přesto je tu jeden rozdíl. Nad displejem nenajdeme žádný viditelný reproduktor. Google pravděpodobně použil v Pixelu 5 stejnou technologii jako už dříve ukázalo LG u modelu G8. Reproduktor je schovaný pod displejem a jako membrána slouží právě celý OLED displej telefonu. Podle některých recenzentů LG G8 byl zvuk díky této technologii dokonce čistší a dokázal lépe přehlušit okolní hluk. Podobnou technologii používá například i Sony u svých hi-end televizí.

Vrchní reproduktor Pixelu 5 bude také samozřejmě fungovat ve stereo režimu se spodním reproduktorem, který má výstupy standardně na spodní straně telefonu. Na to jak dobře funguje tento reproduktor schovaný pod displejem nám snad brzy odpoví recenzenti Pixelu 5. Stejně jako bezdrátové nabíjení fungující i přes kovové tělo telefonu je konstrukce předního reproduktoru další technickou vychytávkou nového Pixelu 5.

Acoustic Surface audio+ : A Whole new multi-dimension in sound

Acoustic Surface audio+ : A Whole new multi-dimension in sound

Jak důležitá je pro vás kvalita reproduktorů telefonu?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)