Pixel 4 XL a jeho displej poráží i nejnovější iPhone

Pixel displej porazi iPhone

Žhavá hardwarová novinka z dílny Google, telefon Pixel 4 XL, má za sebou jen několik hodin od oficiálního představení a už obsazuje přední místa v žebříčcích výbavy. Odborný server Display Mate hned v den vydání podrobil tento smartphone od Google testu displeje. Zveřejněné výsledky přístroj staví v tomto ohledu na první příčku. Mimo jiné to znamená, že Pixel 4 XL a jeho displej poráží i nejnovější iPhone 11 Pro Max, který na špici vystřídal.

Ocenění “Best Smartphone Display Award” patřilo telefonu od Apple jen několik dní. Nyní je na prvním místě novinka od Google. Znovu. Ve společnosti OnePlus 7 Pro či Samsung Galaxy S10, tedy dalších předchozích přístrojů s tímto oceněním, byl totiž vloni i Pixel 3 XL.

Jaké jsou parametry zmíněného displeje telefonu Pixel 4 XL? Na OLED obrazovku s 6,3 palce dlouhou úhlopříčkou se vměstná 3040 x 1440 pixelů. Díky poměru stran 19:9 přitom nabízí o 19 % větší plochu než klasické 16:9 displeje. Díky 90Hz frekvenci je také o 50 % rychlejší než běžné displeje s hodnotou 60 Hz. To umožňuje jemnější rolování, přehrávání videí a vykreslování animací. Telefon dokonce dokáže mezi těmito frekvencemi automaticky přepínat kvůli úspoře baterie.

Zmíněné údaje ovšem nejsou hlavním důvodem, proč Pixel displej iPhone poráží. Testery z Display Mate zaujal hlavně o 10 % vyšším jasem, věrností barev a efektivitou využití energie oproti loňskému Pixelu 3 XL. Společně s euforickým hodnocením “vizuálně nerozeznatelný od dokonalosti” to vedlo až ke zmíněné porážce iPhonu.

Brousíte si na Pixel 4 XL a jeho špičkový displej zuby?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)