Jak bude vypadat Pixel 4? Unikly fotografie prototypů

google pixel 4 render vzhled

Nové Pixely jsou na trhu pouze několik měsíců, přesto by v září měl Google představit další ze svých vlajkových lodí – Pixel 4. A jak to už u Googlích mobilů bývá, design uniká několik měsíců před jeho představením. Pojďme si tedy shrnout, co o telefonu víme a jak by měl vypadat.

Pixel 4 má celkem tři prototypy. Je libo průstřel?

Google Pixel 4 má vypadat podobně jako iPhone XI, který se zase nechává pravděpodobně inspirovat Huawei Mate 20 Pro. Nabídne tedy čtvercovitý fotoaparát pravděpodobně se třemi čočkami a už nyní víme, že Google pracuje celkem se třemi prototypy, které můžete vidět níže na obrázcích. Pixel 4 si vzali na starost celkem tři různé týmy, z nichž poté Google vybere ten nejlepší. Na snímcích můžeme vidět Pixel s průstřelem v displeji, ale také tradiční rámeček s kamerou. Je nutné podotknout, že se skutečně jedná o prototypy a finální vzhled se může dost lišit.

Čtečka otisků prstů v displeji či Face ID od Googlu?

Čtvrtá betaverze Androidu Q přináší mimo jiných novinek také integraci čtečky obličeje. To nám může napovědět, že se Google rozhodl do nových Pixelů implementovat hardwarovou čtečku obličeje, která by měla fungovat podobně jako Face ID. Tedy kompletní 3D sken vašeho obličeje, kde technologie vytvoří několik milionů bodů a na základě těch vás rozpozná. Tato čtečka by měla kromě odemykání telefonu sloužit také pro platby Android Pay a přihlašování k aplikacím. Existují ovšem také spekulace, že Google nemá tuto technologii stoprocentně dotaženou do konce a tak by mohl Pixel 4 nabídnout čtečku otisků prstů přímo v displeji.

google pixel 4 vzhled spekulace render

Za zmínku stojí také mnohem užší rámečky, oproti předchozím Pixelům. Zvuk mají mít na starost dva stereo reproduktory. Co se týče konektivity, Pixel 4 budeme dobíjet tradičně přes USB-C, a minulostí by měl být i audio jack, který se v Pixelech 2 a 3 neobjevil, ovšem Pixel 3a ho má. Pod kapotou nabídne nová vlajková loď Qualcomm Snapdragon 855 a 6 nebo 8 GB RAM. Ostatní specifikace, jako rozlišení displeje nebo kapacita baterie nejsou zatím známy.

Těšíte se na Google Pixel 4?

Zdroj: gsmarena.com, Ben Geskin

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)