TOPlist

Picwords 2: Pokračování oblíbené slovní hry přináší stovky nových úrovní

PicWords 2 slovni hra pixwords

Herní série PicWords nemá sice tak velkou základnu uživatelů jako známější PixWords, ale stále jej volí velké množství lidí, pokud chtějí hrát logickou slovní hru a PixWords už mají dohrané. Na začátku jsme psali o Picwords jako o sérii z jednoho důvodu. Před několika měsíci vyšel nový díl, a to PicWords 2 a právě na ten se v dnešním článku více zaměříme.

Obsah článku o PicWords 2

Co PicWords 2 slibuje?

Na první pohled si oproti prvnímu dílu (PicWords help a nápověda pro 700 úrovní) nevšimnete mnoho změn. Ve skutečnosti jich je velmi málo, opět je založena na tom, že musíte uhodnout slova, které mají nějaké spojení u jednotlivých obrázků. A to pomocí hádání jednotlivých písmen. V této oddychové logické slovní hře je vaším cílem najít celkem tři slova, které odpovídají zobrazenému obrázku. Všechna písmena slova dostanete v náhodném pořadí a vy je musíte uspořádat tak, abyste dostali správné řešení.

PicWords 2 nápověda

Stejně jako na první díl, i na tento jsme si pro vás připravili nápovědu pro všechny úrovně. Najdete ji na speciálním odkazu PicWords 2 nápověda. Do budoucna se můžete těšit na doplňování nových úrovní a stejně tak na chytré vyhledávání, které urychlí hledání jednotlivých slov.

Mezi hlavní plusy PicWords 2 autoři mimo jiné jmenují:

  • Více než 800 úrovní na řešení
  • Hra může sloužit k učení jazyků, a to z důvodu podpory 15 jazyků včetně češtiny
  • V době psaní článku má hra průměrné hodnocení na Google Play 4,7

Jak se PicWords 2 hraje?

Pokud jste někdy hráli první díl PicWords anebo konkurenční PixWords či Slovo Piknik, tak zde vás nečeká žádné překvapení. A to jak v pozitivním, tak i bohužel negativním smyslu. I začátečník se bude lehce orientovat, musí si ale dávat pozor na všudypřítomné nabídky k zakoupení mincí či vypnutí reklamy, a to za reálné peníze. Zkušenější hráči už se s tímto setkali u výše zmíněných her.

Na úvodní obrazovce naleznete hned několik tlačítek. Můžete se dostat do nastavení, rychle zakoupit mince pro nápovědu, podívat se na úroveň, ve které zrovna jste, je tu také možnost vytočit si bonus jednou za 6 hodin. Dvě hlavní tlačítka uprostřed obrazovky slouží k samotnému hraní a pak také k propojení s Facebook účtem, za to dostanete další mince.

V nastavení si můžete nastavit jazyk, zapnout či vypnout zvuk a notifikace. Aby toho nebylo málo, tak i zde se nachází možnost propojení s Facebook účtem. V neposlední řadě se zde dá hra resetovat, abyste začali úplně od začátku.

Průběh hraní už je standardní jako u jiných slovních her. Na displeji vidíte obrázek, pod ním se nachází tajenka a písmena, se kterých se skládá slova. Ty vždy nějakým způsobem souvisí s obrázkem. Pokud máte problém s vyřešením tajenky, existuje ve hře nápověda po stisknutí tlačítka otazníku. Pomoc se nabídne hned v několika možnostech.

  • Za 70 zlaťáků se vyřeší první písmeno slova
  • Za 50 zlaťáků se vyřeší náhodné písmeno
  • Za 40 zlaťáků se odstraní dvě nesprávná písmena na výběr
  • Celá úroveň se dá také přeskočit za 26 Kč

 

A to je v podstatě koncept celé hry. Veterány slovních her potěší více než 800 nových úrovní, které k vyřešení nějaký ten čas zaberou. Oproti prvnímu dílu má modernější design, který více vystihuje hry z roku 2017. I z toho důvodu bychom PicWords 2 doporučili také nováčkům. Je tu ale jedno velké ALE.

Picwords 2 závěr

V předchozím textu jsme to naznačili již několikrát. Hra je postavená kolem reklam a nákupů za reálné peníze. Každou chvíli nám během hraní vyskakovaly notifikace ohledně nákupu herní měny. Maximální možná částka, kolik se dá za jednu položku utratit, je 549 Kč. To sice není tolik, jako to má třeba konkurence u PixWords, i tak ale stačí například aby vaše dítě několikrát naklikalo koupi zlaťáků a už to jde do tisíců. Pokud tedy například půjčujete hru svým dětem na procvičení slov, doporučujeme si zkontrolovat, že máte dobře zabezpečené placení v Google Play a před provedením platby ve hrách a aplikacích je potřeba potvrzení.

PicWords 2 můžete stahovat na telefony s Androidem 4.0.3 a výš. Na úplný závěr musíme zmínit i požadovaná oprávnění. Aplikace PicWords 2 požaduje například přístup k uskutečňování a spravování telefonních hovorů a k informacím o poloze.

Hrajete PicWords 2? V jaké jste úrovni?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)