PhoneBook promění chytrý telefon v notebook za pár sekund

phonebook predstaveni

V minulosti už jsme mohli vidět několik různých způsobů, jak proměnit chytrý telefon v tablet či notebook. V poslední době společnosti vydávají PC režimy, kdy stačí telefon propojit s monitorem a máte jednoduchý počítač. Jenže s monitorem a samostatnou klávesnicí se velmi obtížně cestuje. Vyřešit by tento problém mohl PhoneBook, zajímavé zařízení, které je nyní na Kickstarteru.

PhoneBook je notebook bez „vnitřností“

Někteří z vás si ještě určitě budou pamatovat telefon Asus PadFone, který jste mohli jednoduše proměnit v tablet či notebook. Velice podobně funguje i PhoneBook, na první pohled vypadá jako klasický notebook. Jenže mu zcela chybí procesor, grafická karta či třeba pevný disk. Všechny tyto součástky nahradí Android či iOS telefon. Jedinou výjimkou jsou telefony s čipsetem od firmy MediaTek, které nebudou podporovány.

Za co tedy vlastně platíte? V první řadě za 15,6palcový dotykový IPS displej, touchpad a plnohodnotnou klávesnici. Nechybí ani stereo reproduktory či velká baterie, se kterou PhoneBook vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Potěší i to, že během používání se bude automaticky dobíjet telefon. Propojení s telefonem probíhá pomocí USB, mezi konektory PhoneBooku nechybí ani USB-C, HDMI či 3,5mm audio konektor.

Kickstarter’s Best 💡 PhoneBook Smartphone-to-Laptop Devices

Kickstarter’s Best 💡 PhoneBook Smartphone-to-Laptop Devices

PhoneBook se dá využít i jako klasický monitor k PC, například když jste doma a nikde necestujete. Samozřejmě jsou ty jistá omezení, zařízení v sobě nemá žádný speciální software, který uzpůsobí Android či iOS větší obrazovce, obraz se jen zrcadlí. Hodí se to třeba na sledování filmů, práci s dokumenty či třeba hraní her. Výrobce tvrdí, že ovládání pomocí myši a klávesnice podporují i oblíbené hry jako je PUBG, Fortnite či třeba Call of Duty.

Na Kickstarteru už je PhoneBook více než dva týdny. Autoři požadovali 37 500 dolarů, v době psaní článků už vybrali 266 000 dolarů a ještě mají 14 dní do konce. Dobrou zprávou je i to, že je zařízení téměř hotové a odesílání k majitelům je plánováno během prosince tohoto roku. Cena je během kampaně 169 dolarů, v přepočtu cca 4 000 Kč. Po skončení kampaně bude cena 249 dolarů, v přepočtu cca 5 800 Kč.

Jak se vám líbí tohle zařízení?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)